Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Çok sayıda kişi bekliyordu! Bakan müjdeyi verdi: 1.000 TL artış yapıldı

Çok sayıda kişinin beklendiği açıklama bugün bakan tarafından geldi. Bakan yaptığı açıklamasında müjdeyi vererek, ödemelerde bin TL’lik bir artış yapıldığını duyurdu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin verdiği müjde ve detaylar haberimizde..

Bakan Kirişçi, çiftçilere güzel haberi verdi. Kirişçi, açıklamasında, “Çiftçilerimize müjde vermek istiyorum” diyerek, çeltik alım fiyatının güncellendiğini belirtti.

SİZ YETER Kİ ÜRETİN

Başka ülkeler gıdada kriz üstüne kriz yaşarken, elleri öpülesi çiftçilerin feraseti ve gayreti sayesinde tarım sektörünün yeni bir başarı hikayesine imza attığını belirten Kirişci, “Sizler yeter ki üretin, biz var gücümüzle sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

1.000 TL ZAM YAPILDI

Çiftçilere müjde vermek istediğini belirten Kirişci, alım fiyatlarında artışa gidildiğini söyledi. Bakan Kirişci, şunları kaydetti:

“Gelişen piyasa koşullarını dikkate alarak çeltik fiyatlarını her çeşit için ton başına 1000 lira artırıyoruz. Buna göre TMO alım fiyatları, baldo çeşit için 16 bin liraya, Osmancık çeşit için 14 bin 500 liraya, luna çeşit için 13 bin 500 liraya yükseltilmiştir. Bu fiyat farkından bugüne kadar TMO’ya ürün teslim eden üreticilerimiz de faydalanacaktır. Güncellenen alım fiyatlarımızın tüm çeltik üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun.

Sizlerin emeklerinin zayi olmaması için son 20 yılda attığımız adımlar gibi bundan sonra da her türlü tedbiri almaya hazırız. AK Parti hükümetleri olarak mevzuatımıza ve sektörümüze kazandırdığımız lisanslı depoculuğun ne kadar isabetli bir reform olduğunu bugün herkes daha iyi görüyor. Bu noktada Edirne’mizin İpsala ilçesindeki çeltik üreticilerimize hizmet etmek üzere 25 bin ton kapasiteli lisanslı deponun faaliyet gösterdiğini hatırlatmak isterim. 84 yıldır çiftçimizin en büyük güvencesi olan TMO’da hem kendi merkezlerimizde hem de lisanslı depolarda çeltik alımı yapacaktır.”