Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

İki banka elini taşın altına koydu: Rekor promosyon ödemesi yapılacak! Yapı Kredi ve İş Bankası ..

Son dönemlerde emekli ve memurlara yönelik banka promosyonları ciddi gündem konusu oldu. Son olarak Yapı Kredi ve İBB arasında yapılan anlaşma sonrasında İş Bankası da harekete geçti. Rekor promosyon ödemesi resmen duyuruldu. İşte detaylar..

Emekli vatandaşlar için verilen banka promsoyon kampanyası emekli vatandaşları aşarak, özel kamu çalışanlarına da ulaştı. Yapı Kredi Bankası ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına verdiği 3 yıllık maaş promosyonunu 7 kat artırmış 3 bin 810 TL’den 27 bin TL’ye yükseltmişti. Vakıfbank, EGM ile mart ayında imzaladığı mukaveleyi tadil ederek, promosyonu 18 bin TL’den 28 bin TL’ye çıkarmıştı.

Son olarak bu promosyon ödemelerine İş Bankası da katıldı.

ANLAŞMA İMZALANDI

Türkiye’nin en büyük cam kalıbı imalatçısı OMCO Kalıp ve Sanayi Ticaret Anonim Şirketi bankalar ile yürüttüğü promosyon müzakerelerinde İş Bankası ile mukavele imzaladı.

3 YIL GEÇERLİ OLACAK

OMCO ile İş Bankası arasında varılan mutabakata göre, maaş hesabı mukabilinde her çalışana 22 bin Türk Lirası promosyon ödeyecek. Promosyon mukavelesi üç yıl geçerli olacak.

EKİM AYINDA TEK SEFERLİK ÖDENECEK

22 bin TL her çalışanın banka hesabına ekim ayında tek seferde yatırılacak. Deneme safhasındaki çalışanlardan kadroya geçenlere de promosyon hakkı tanındı alabilecek.