Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

TC kimlik sonu 0,2,4,6,8 olanlara müjde! Ödemeler PTT’den yapılacak! İhtiyaç sahipleri alabilecek

Ne yazık ki son dönemlerde artış gösteren fiyatlar vatandaşları ciddi anlamada ekonomik olarak zorlamaya başladı. TC kimlik son hanesi 0,2,4,6,8 olanlara PTT’den ödeme verilecek. Bazı şartları taşıyanlara anında 30 bin TL ihtiyaç kredisi veriliyor. Kredinin vade seçeneğinin de 36 ay olacağı da gelen bilgiler arasında.

PTT, Aktif Bank ihtiyaç kredisi kampanyasında 36 ay vade seçeneği ile 30 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vereceğini belirtti.

Nakit ihtiyaçlarını artık aldıkları maaşlarla karşılayamayan vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların yolunu tutuyor. Vatandaşların zorlu nakit ihtiyaçları için PTT harekete geçti.

HIZLI KREDİ VERİLECEK

Son dönemlerde vatandaşların nakit ihtiyaçlarınıza anında cevap vermek isteyen PTT, N Kolay kredi sağlıyor. PTT ile Aktif Bank işbirliği kapsamında kredi taleplerini onaylıyor.

BANKADAN AÇIKLAMA GELDİ

Banka, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Acil nakit ihtiyacı olanlara Kefilsiz, Şartsız Aktif Bank’tan İhtiyaç Kredisi!

Nakit ihtiyaçlarınız için, %4,19’dan başlayan faizlerle 36 ay vade ve 50.000 TL ye kadar size en yakın PTT iş yerlerine giderek bilgi ve belgelerinizi iletip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.”

Aktif Bank tarafından PTT üzerinden çekilecek olan ihtiyaç kredilerinde faiz ve maliyet hesaplama tabloları da vatandaşlar ile paylaşıldı. İşte ihtiyaç kredisine dair tüm detaylar:

Kredi Tutarı: 10.000 TL

Vade (Ay): 36

Faiz Oranı: 4,19%

Taksit Tutarı: 622,90 TL

Kredi Tahsis Ücreti: 55 TL

Aylık Efektif Faiz: 5,28%

Yıllık Efektif Faiz: 85,45%​​

“N Kolay İhtiyaç Kredi faiz oranı, kredi notunuza göre değişkenlik gösterebilir. Hesaplamada kullanılan %4,19 aylık akdi faiz oranı, en yüksek skor bandında bulunan kişiler için geçerli olan kredi faizidir. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0,5 kadar olup %10 BSMV içermektedir. Hesaplamalara sigorta dahil edilmemiştir. Sigorta primi kredi tutarı, kredi vadesi ve müşterinin yaşına göre değişkenlik gösterecektir”