Gündem

Bu geceye dikkat! Kuvvetli rüzgar ve fırtına başlayacak: Özellikle İstanbul için uyarı verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika yeni hava durumu uyarısı geldi. MGM tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri, Muğla, Nevşehir ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı, Sinop’un iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Cuma öğle saatlerinde Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Konya çevreleri, Antalya’nın doğu, Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA OLACAK

Yağışların; Cuma öğle saatlerinde Antalya’nın batısı (Korkuteli, Elmalı, Kumluca, Finike, Demre, Kaş) ile Muğla’nın güneyinde (Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

BU GECEDEN İTİBAREN BAŞLIYOR

İstanbul’da ise bu gece saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel sağanak yağış beklendiği duyuruldu. İstanbul Valiliği, “Rüzgârın; bugün gece saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgâr, yer yer fırtına ve kısa süreli kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Rüzgârın etkisini öğleden sonra kaybedeceği tahmin ediliyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” uyarısı yaptı.