Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha müjdeyi duyurdu! Asgari ücret zammı için beklenen oldu: Milyonların beklediği oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında “Derdimiz şu an itibarıyla inşallah aralık ayındaki yapılacak olan yeni değerlendirmelerle asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak. Biz bunun için varız.” ifadelerini kullandı.

FLAŞ DEĞERLENDİRMELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen TÜGVA 5. Olağan Genel Kurulu ve 6. Gençlik Buluşmasında kalabalığa seslendi ve çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın buradaki açıklamaları ise şöyle oldu:

DOĞALGAZ ULAŞTIRILACAK

“Rusya-Ukrayna arasındaki savaşta arabulucu rolünü oynayan ülke Türkiye. Türkiye tüm bu olaylar karşısında yıprandı mı tam aksine. Şu anda Avrupa’da herkes tutuşmuş vaziyette acaba bu kış nasıl geçecek? Elhamdülillah biz tüm hazırlıklarımızı yaptık. Derdimiz şu anda daha uygun fiyatlarla biz vatandaşımıza doğal gazı nasıl ulaştıracağız bunun gayreti içerisindeyiz.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI

AK Parti iktidarı zulme rıza göstermez, zulmedilmesini asla istemez. Derdimiz şu an itibarıyla inşallah aralık ayındaki yapılacak olan yeni değerlendirmelerle asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak. Biz bunun için varız. Yolsuzlukların, rüşvetin, yoksulluğun olmadığı, olmayacağı bir Türkiye’yi biz hallederiz. Şu an itibarıyla da onun hazırlığı içerisindeyiz.

“SIRALARIN ÜZERİNDE KİTAPLARINIZI BULDUNUZ MU?”

Okullar açılınca sıraların üzerinde kitaplarınızı buldunuz mu? Bundan önce böyle bir şey var mıydı? Biz kırtasiyeci dükkanlarında kitap bulamazdık kitap, defter bulamazdık defter. Biz bu derdi çektik, bizim evlatlarımız çekmesin dedik. En ideal okulları yapalım, sıraları hazırlayalım, yavrularımız okula gidip hazırlıkları yapsınlar dedik.”