Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Tüm öğrenciler yılda 2 kere yararlanabilecek!

Bugün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nda alınan önemli kararlar peş peşe açıklanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak ailelerinden uzakta yaşayan öğrencilere yapılacak destekle ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile evinden uzakta okuyan öğrencilere yılda 2 defa destek verileceğini müjdeleyerek şunları söyledi:

“Ailelerinin yaşadığı şehirlerden uzak şehirlerde eğitim-öğretim gören öğrencilerimize okullarına gidiş ve dönüşleri için ulaşım desteği sağlayacağız. Yılda 2 defa verilecek bu destek sayesinde yaklaşık 150 bin öğrencimizin ailelerinin yanına, onlara herhangi bir yük getirmeden gidip gelebilmesini temin etmeyi hedefliyoruz.”

ESNAFA DESTEK KREDİSİ ÖDENECEK

Diğer yandan Erdoğan esnafa yeni kredi paketini de açıkladı:

“Esnafımız için Halkbank vasıtasıyla 60 ay vadeyle ve yüzde 7,5 faiz oranıyla istifade edebilecekleri 100 milyar liralık kredi kampanyası başlatıyoruz. Kredi üst limitlerini 350 bin liradan 500 bin liraya yükseltiyoruz. Genç girişimcilerin sıfır faizli kredi limitini 100 bin liradan 300 bin liraya yükseltirken, yaş sınırını da 30’dan 35’e çıkarıyoruz. Halkbank’tan kredi kullanıp da takibe düşen esnaflarımıza 6 aya kadar geri ödemesiz, 36 aya kadar vadeli  yüzde 4 faizli kredi ile borcunu tasfiye imkanı sağlıyoruz.”