Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Milyonları kapsıyor: Bakan Bilgin’den yeni asgari ücret açıklaması! Aralık ayında..

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, son dönemlerde asgari ücret rakamlarına ilişkin geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı. Bugün de kritik bir açıklama yapması, vatandaşları heyecanlandırdı.

İstanbul’da Paylaşım Forumu programına katılan Bakan Bilgin, burada asgari ücrete ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Aralık ayında enflasyonun yarattığı hasarı ortadan kaldıracak bir düzenleme yapılacağını belirten Bakan Bilgin, “‘Aralık ayında enflasyonun tahribatını ortadan kaldıracak bir düzenleme yapacağız” dedi.

20 BİN LİRA OLSUN DA DİYEBİLİRİM..

Bakan açıklamasının devamında söylenen rakamların gerçeği yansıtmadığını belirterek, belirlenecek rakamın işveren tarafından ödenebilmesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Bilgin açıklamasında ‘’20 bin lira olsun diyebilirim ama işverenin ödeyebilmesi lazım. Söylentiler gerçeği yansıtmıyor’’ dedi.

EYT’DE ÇALIŞMALAR SONA GELİYOR

EYT hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, ‘’EYT durumu var. Onu aralık ayı içinde çözeceğiz. Tüm sorunları çözen kapsamlı bir düzenleme. Çalışma hayatında insanların kafalarındaki sorunları, endişeleri giderecek şeffaf düzenleme. EYT ve asgari ücret bekleyenler memnun olacak’’ ifadelerini kullandı.