Gündem

Meteoroloji’den son dakika hava durumu uyarısı: Birçok bölgede sağanak yağış görülecek! Ayrıca bir uyarı daha verildi

Son dakika gelişmesi… Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu raporu yayımladı. Meteoroloji’den yapılan son açıklamaya göre bugün birçok bölgede sağanak yağış görülecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişim beklenmiyor, ancak bazı bölgelere kuvvetli poyraz da hakim olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre aktarılanlar şöyle oldu:

Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Niğde, Kayseri, Ordu, Batman ve Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Marmara’nın güneydoğusu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR GÖRÜLECEK

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın Marmara’da kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.