Editörün SeçtikleriEkonomiEmlakGündem

Günün bombası açıklandı: TOKİ Sosyal Konut Projesi’ne başvuranlar dikkat! Müjde geldi

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm Türkiye’nin beklediği TOKİ Sosyal Konut Projesi’nin detaylarını açıklamıştı. “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi ile alakalı son dakika açıklaması geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre TOKİ Sosyal Konut Projesi’ne başvuranlara resmen müjde geldi. İşte detaylar..

Gelen son habere göre konutların temel atma törenleri için tarih verildi. TOKİ Sosyal Konut Projesi’ne Ankara, Zonguldak, Kırşehir, Kahramanmaraş, Aydın, Bolu, Konya, Afyonkarahisar, Diyarbakır, Uşak, Erzurum, Muğla, Yozgat, Manisa, Amasya, Tunceli, Elazığ için tarih belli oldu.

TEMEL ATMA TARİHİ BELLİ OLDU

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Erdoğan’ın katılımı ile İlk Evim İlk İş Yerim Projesinin temel atma töreninin 25 Ekim Salı günü yapılacağını belirtti.

Bakanlığın açıklamasına göre Ankara Sincan Lale Meydanı’nda 25 Ekim tarihinde yapılacak olan törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı bağlantı ile katılarak ilk konutların temelini atacak.

HANGİ İLDE KAÇ TEMEL ATILACAK?

Ankara’da 2 bin 171, Zonguldak’ta 595, Kırşehir’de 458, Kahramanmaraş’ta 210, Aydın’da 265, Bolu’da 206, Konya’da 206, Afyonkarahisar’da 364, Diyarbakır’da 158, Uşak’ta 158, Erzurum’da 158, Muğla’da 154, Yozgat’ta 141, Manisa’da 78, Amasya’da 87, Tunceli’de 118 ve Elazığ’da 88 konutun temeli atılacak.

17 İLDE İLK TEMELLER ATILACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da, “Cumhurbaşkanımızla ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projemizde, 17 ilimizde 5 bin 615 konutun ilk temellerini atıyoruz. Tüm hemşehrilerimizi Başkentimize bekliyoruz. Bu heyecanı hep birlikte yaşayalım” açıklamasında bulundu.