Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

PTT’den bütün emeklilere büyük müjde: Başvuru yapan parasını hemen alabilecek! Emekliler yararlanabilecek

Ülkemizde yaşayan bütün emeklilere güzel haber geldi. PTT tek tek açıkladı. Başvuru yapan emekliler parasını hemen alabilecek. Nakit ihtiyacı olan kişilere PTT üzerinden görülmemiş kredi kampanyası açıklandı. Buna göre Aktifbank aracılığı ile gerçekleşecek olan 40 bin TL için detaylar belli olmaya başladı. PTT kredi kampanyası için merak edilen detaylar da ayrıca açıklandı.

Ülkemizde özellikle yılbaşından bu yana gelen peş peşe zamlar vatandaşların canını sıkmaya devam ediyor. Durum bu şekilde olunca vatandaşların nakit paraya olan ihtiyaçları da her geçen gün artmaktadır. Borçlanmalar artarken, kredi kullananların da sayısı artış gösterdi.

DETAYLAR BELLİ OLDU

Bu noktada devreye giren PTT, özellikle emeklilere 40 bin TL düşük faizli kredi imkanı sunduğunu duyurdu. Aktifbank aracılığı ile verilen kredinin detayları belli oldu.

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

PTT ihtiyaç kredisinin en önemli özelliği, kefil şartının aranmaması. Özellikle emeklilerin işine yarayacak ve tercih edecekleri kampanya ile ilgili duyuru yapıldı. Emekli vatandaşların maaşlarını PTT’den almaları halinde yararlanabilecekleri 40 bin TL kredi başvurusunu müşteri hizmetleri üzerinden yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi adı altında verilen bu miktarın geri ödemesi ise emekli maaşlarından kesinti ile yapılmaktadır.

SMS İLE DE BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Başvurular sadece müşteri hizmetleri ile olmamaktadır. Bunun dışında SMS aracılığı ile de başvuru yapabilirsiniz. Bunun için 3050 numaralı hatta PTT yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazıp göndermeniz yeterli olacaktır.