Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Canlı yayında beklenen açıklama geldi! 2023 yılında en düşük emekli maaşı 4.500 TL: Kesinleşen zam oranı açıklandı

Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Göktaş, tv100 canlı yayınında Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun enflasyon raporu sunumunda açıkladığı enflasyon tahmininin ardından merak edilen maaş zamlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Murat Göktaş kişisel beklentisinin enflasyon üzerinde bir zam oranının alınacağını belirtti ve asgari ücret, emekli ve memur maaş zamları için kesinleşen rakamları paylaştı.

MAAŞLAR HANGİ SEVİYEDE OLACAK?

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun enflasyon raporu sunumunda açıkladığı enflasyon tahminlerinin ardından milyonlarca çalışan ve emekli 2023 yılı maaş zam oranlarının ne kadar olacağını araştırmaya başladı. Bunun üzerine maaş zamları hakkında çeşitli açıklamalar da yapıldı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 4.500 TL

Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Göktaş, tv100 canlı yayınında yaptığı değerlendirmede önemli bilgiler paylaştı. Göktaş açıklamalarında en düşük emekli aylığının 4 bin 500 liraya çekilmesini beklediğini ifade etti.

Murat Göktaş açıklamalarının devamında Asgari ücrete hükümet tarafından gelen “Ocak ayında çalışanları memnun edecek bir zam” söylemlerinin ardından beklentinin üzerinde bir zam yapılacağını düşündüğünü paylaşarak asgari ücretin net 8 bin-8 bin 500 ve brüt olarak da 10 bin liralara yükselmesinin olasılık dahilinde bulunduğunu vurguladı.

YÜZDE 17 KESİNLEŞTİ

Konu ile ilgili olarak Murat Göktaş memurlar için de şimdiden yüzde 17’lik bir zammın kesinleştiğini söyledi.