Editörün Seçtikleriİş İlanlarıKamu PersonelleriKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Devlet kurumuna personel alımı başladı: 2 katı ücret verilecek! Yaş şartı yok

Devlet kurumuna personel alımları başladı. Resmi Gazete’de yayımlanan son ilana göre kamu üniversitesine yüksek maaşla personel alımı yapılacak. Sözleşmeli brüt maaşın 2 katı verileceği açıklanırken, Yazılım Geliştirme Uzmanı ve Sistem Uzmanı alımı yapacak. Yapılacak olan personel alımına ilişkin detaylar açıklandı.

Sakarya Üniversitesi yüksek maaşla personel alımı yapacağını açıkladı. Resmi Gazete’de yayımlanan personel alımına göre kamu kurumun bünyesinde istihdam etmek üzere Yazılım Geliştirme Uzmanı ve sistem uzmanı alımı yapılacak.

VERİLECEK ÜCRET

BAŞVURULAR BAŞLADI

Başvurular, 31/10/2022-14/11/2022 tarihleri arasında http://www.ilan.sakarya.edu.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu”nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte, 14/11/2022 tarihi mesai bitimine kadar Sakarya Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı Esentepe Kampüsü/SAKARYA adresine elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

Alımlar sınav ile yapılacak

Yazılı sınav, 30/11/2022 tarihinde saat 10:00 – 12:00 saatleri arasında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Esentepe Kampüsü/SAKARYA adresinde yapılacaktır. Yazılı sınavı kazanan adaylar ile aynı gün öğleden sonra saat 14:00 de uygulamalı sınav yapılacaktır.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

Başvuru formu (Fotoğraflı).

Lisans diploması aslı veya okul ya da noter onaylı sureti veya e-devletten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezun belgesi, (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği, belge aslının ibraz edilmesi halinde fotokopisi kurumumuzca onaylanacaktır),

Genel şartlar (c) bendinde belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge (mesleki tecrübe sürelerinde lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır),

Genel şartlar (d) bendinde belirtildiği üzere, güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini gösteren belge (Onaylı transkript, sertifika gibi belgeler)

Her bir pozisyon için ÖZEL ŞARTLAR’da istenilen sertifikalar ile tecrübe veya deneyimi gösteren belgeler

Özgeçmiş

KPSSP3 puanını gösteren, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi (KPSSP3 puanı olmayan veya sonuç belgesini ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 (yetmiş) olarak değerlendirilecektir)

İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) alınan puanı veya İngilizce dilinde yapılan diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve Yükseköğretim Kurulunca YDS’ye denk kabul edilen sınavlarda alınan puanı gösteren, üzerinde doğrulama kodu bulunan sonuç belgesi (yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir)

Erkek adaylar için askerliğini yaptığına, ertelettiğine ya da muaf olduğuna dair belge

Adli Sicil Kaydı

Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı fotokopisi

Sınav sonucunda başarılı bulunan adaylarla, güvenlik soruşturmalarının olumlu sonuçlanması ve tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık kurulu raporu ibraz etmeleri kaydıyla sözleşme yapılabilecektir.