Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Bir kez daha kötü haber duyuruldu! Fiyatlara rekor zam duyurusu yapıldı: İşte beklenen dev fiyatlar

Artan maliyetlerin ardından zam haberleri peş peşe gelmeye başlarken bir zam haberi de simit fiyatları için duyuruldu. İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir bir açıklama yaptı. Özdemir açıklamalarında simit fiyatlarına zam gelmesinin gündemde olduğunu vurguladı. Ayrıca beklenen fiyatlar da paylaşıldı.

Simit fiyatlarına zam gündeme gelirken İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir açıklamalarında simidin 8 lira olması gerektiğini ifade etti.

BÖREĞİN KİLOSU 150 TL OLMALI

İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir bu gelişmeler hakkında Gerçek Gündem’e değerlendirmelerde bulundu. Bu noktada Özdemir’in açıklamaları şöyle oldu:

“Elektrik ve doğalgaz fiyatlarının artması bizim maliyetlerimizi her geçen gün katlıyor. Simidin 5 liraya satılması maliyeti dahi kurtarmıyor. Mevcut durumda simidin maliyeti 5 lira. Simidin, açmanın ve poğaçanın eski kar marjlarına gelmesi için 8 TL’ye satılması lazım. Böreğin ise kilogram fiyatının 150 TL olması gerek”

ZAM GÜNDEME GELEBİLİR

Tüm bunların yanı sıra Öte yandan Rusya’nın tahıl koridoruna kapatmasına ilişkin bakanlıktan bir bilgi geçilmediğini belirten Özdemir, “Eğer bu koridorun kapatılmasını düşünürsek önümüzdeki günlerde zam gündeme gelebilir” ifadelerini kullandı.