Bilim, TeknolojiEditörün SeçtikleriGündem

Son dakika: İnstagram çöktü mü? Milyonlarca kişinin hesabı askıya alındı!

Gelen bir son dakika haberine göre sosyal medyanın en sık kullanılan uygulamalarından biri olan İnstagram çöktü mü? Kullanıcılar akşam üzeri “Hesap askıya” alındı bildirimi ile karşılaştı. Çok sayıda kişi hesabına giremediklerini ifade etti. Peki, Instagram çöktü mü? Milyonlarca kişinin hesabı askıya alındı. İşte detaylar..

Instagram çöktü mü? sorusu 31 Ekim 2022’ye damgasını vuran sorulardan biri oldu. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da kullanıcılar hesap askıya alındı hatası görmeye başladıklarını iddia etti. Peki Instagram’da ne oldu, Instagram çöktü mü?

INSTAGRAM’DA HESAP ASKIYA ALINDI HATASI

Birçok kullanıcı, Twitter ve Ekşi Sözlük gibi mecralarda Instagram’da hesaplarının askıya alındığından söz etti. Kullanıcılar, durup dururken, bir anda hesaplarının askıya alındığına dair bir bildirim gördüklerini dile getirdi. Çoğu kullanıcı Instagram’ın politikalarını ve kurallarını ihlal etmediğini öne sürüyor.

“BİRDEN HESABIM YOK OLDU”

Ekşi Sözlük’teki bir yazar ise yaşadıklarını şöyle açıkladı;

“Az önce Instagram’da gezinirken birden robot olmadığınızı kanıtlayın dedi. Köprü resimlerini seçtirdi, telefon numarası onayı ve mail onayı istedi. Ben de bunları harfiyen yerine getirdim. Instagram hesabı normal akışta devam ederken birden hesabım yok oldu. Şimdi girmeye çalışıyorum böyle bir hesap bulunmamaktadır diye hata veriyor”

Konu ile ilgili Downdetector Instagram’da bir sorun olduğunu gösteren raporu sayfasında yayımladı. Sitede “Kullanıcı raporları Instagram şirketinde problemlerin olduğuna işaret ediyor” ifadesi yer aldı