Editörün SeçtikleriGündem

Deprem uzmanından korkutan büyük deprem açıklaması: Büyük deprem buraya doğru kayıyor! Tedbirinizi alın

Son dönemlerde peş peşe gelen depremlerden sonra gözler deprem uzmanlarına çevrildi. Özellikle dün akşam saatlerinde Malatya’da meydana gelen 4.1 şiddetindeki deprem sonrasında Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür tarafından açıklama geldi. Görür, yaptığı açıklamasında vatandaşlara “büyük deprem” uyarısında bulundu.

Deprem uzmanı Görür, Malatya’da meydana gelen depremlerden sonra önemli açıklamalarda bulundu. DAF’ın kırılarak büyük depremi Çelikhan-Ekenek’e taşıyabileceğini düşündüğünü söyleyen Görür’ün açıklamaları haberimizde..

YERİN 5 KM DERİNLİĞİ ALTINDA MEYDANA GELDİ

Malatya’da dün akşam bir kere daha deprem meydana geldi. Akşam saat 21.34’te kaydedilen depremin merkezi Malatya- Kavaklıdere / Pütürge olarak kaydedildi. Depreme ilişkin veriler hem Kandilli Rasathanesi hem de AFAD tarafından aktarıldı. Yerin 5 km derinliği altında meydana gelen depreme ilişkin Görür, Twitter üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

GÖRÜR’DEN ‘BÜYÜK DEPREM’ UYARISI

Görür, Twitter’da yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kavaklıdere-Pütürge/Malatya’da 4,0 deprem oldu. Deprem DAF Zonunda. Her zaman söylediğim gibi, DAF’ın GB’ya doğru kırılarak büyük depremi Çelikhan-Ekenek’ e doğru taşıyacağını düşünüyorum. Bu yörelerde İRAP planlarının ciddiyetle yapılması gereğini düşünüyorum”

“DAF STRES BİRİKTİRİYOR”

Geçen Cuma günü Malatya’da 4,1 şiddetinde bir deprem daha meydana gelmişti. Depremden sonra sosyal medya hesabından paylaşım yapan uzman isim açıklamasında “Daha önce ifade ettiğimiz gibi, DAF’ın bu kesimi stres biriktiriyor. Geçmiş olsun, sevgiyle” ifadesini kullandı.