Gündem

Sağlık Bakanı Koca acı haberi duyurdu! Hayatını kaybetti: Az önce açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya Twitter hesabı üzerinden çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında acı haberi duyurdu ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Kenan Midilli’nin hayatını kaybettiğini ifade etti.

BAKAN KOCA ACI HABERİ DUYURDU

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Kenan Midilli’nin hayatını kaybettiğini paylaştı. Ayrıca Midilli’nin 59 yaşında kalp krizi nedeniyle vefat ettiği bildirildi. Konu ile ilgili olarak Bakan Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Kenan Midilli hocamız, enfarktüs sebebiyle aramızdan ayrıldı. Genç yaşında vefatı bizlerde salgında kaybettiğimiz hekimlerin yaşattığı duygulara benzer duygular uyandırdı. Allah rahmet etsin, başımız sağ olsun. Şükranlarımızla hocam”

Midilli’nin cenazesi 5 Kasım Cumartesi günü Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde toprağa verilecek.

KENAN MİDİLLİ HAKKINDA

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Kenan Midilli, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesidir.Kenan Midilli, 1963 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1981 – 1987 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinde eğitim alıp doktor olarak mezun oldu. 1989 – 1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Mikrobiyoloji Ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini “İstanbul ve çevresinden toplanan çeşitli su örneklerinde Aeromonas cinsi bakterilerin varlığı, sıklığı ve biyotip özellikleri” tezini vererek tamamladı.

Kenan Midilli’nin araştırma alanları Yaşam Bilimleri, Mikrobiyoloji, Viroloji, Temel Bilimlerdir.Kenan Midilli, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalında 1998 – 2009 yılları arasında Uzman doktor, 2009 – 2014 yılları arasında Doç.Dr., ve 2014 yılında da profesör olarak görevine devam etmiştir.

Prof.Dr. Kenan Midilli, 7 Aralık 2018 tarihinden itibaren İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanıdır. Aynı zamanda Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği başkanıdır.

Prof.Dr. Kenan Midilli, ileri seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Prof. Dr. Kenan Midilli, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.