Editörün SeçtikleriEmlakGündem

TOKİ evlerine başvuranlara müjde: Son dakika açıklandı! Belli oldu

Gelen bir son dakika haberine göre TOKİ evlerine başvuranlar için müjdeli haber geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, müjdeli haberi verdi. Yapılan açıklamada ilk kuraların ne zaman ve hangi iller için çekileceği resmen belli oldu.

Kurum, yapmış olduğu açıklamasında, “16 Kasım’a kadar 12 ildeki 22 bin 57 konutun kura çekimi tamamlanacak” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi için başvurular pazartesi sona ermişti. 8 milyon kişinin başvurduğu projede sadece 5 milyon kişinin başvuruları geçerli sayıldı.

12 İLDEKİ KURALAR TAMAMLANIYOR

Konu ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum, burada önemli açıklamalarda bulundu. İlk kuraların 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan illerinde başlatılacağını belirten Bakan Kurum, “Bununla beraber Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 5 ilimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde 7 ilimiz olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ilimizdeki 22 bin 57 konutumuzun kura çekimlerini gerçekleştireceğiz. Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ’mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek” dedi.

“KURALARI 2023 MART AYINDA TAMAMLAYACAĞIZ”

Bakan Kurum açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Kura çekimlerimizin tamamını inşallah 2023 Mart ayında tamamlayacağız. İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz Hayırlı, uğurlu olsun”

5 MİLYON 135 BİN GEÇERLİ BAŞVURU VAR

Geçtiğimiz günlerde başvurular hakkında bilgi veren Kurum, “1,5 ayda 8 milyon vatandaşımız başvurdu. Geçerli başvuru sayısı 5 milyon 135 bin 324. Projemize en çok da gençlerimiz ilgi gösterdi. 2 milyon 30 bin 277 gencimizin başvurusu var. En çok başvuru ise İstanbul’dan.” ifadelerini kullandı.