Editörün SeçtikleriEkonomiGenel

Resmen gündem oldu: Kimse fark etmedi! Bu ürüne 2019 yılından beri zam yapılmadı! Önümüzdeki yıl ..

Özellikle 2022 yılı içerisinde A’dan Z’ye pek çok ürüne peş peşe zam geldi. Yıl sonunun yaklaşması ile birlikte vatandaşlar kendilerini yeni zamlara hazırlamaya başladı. Ancak kimsenin fark etmediği bir ürüne 2019 yılından beri hiç zam yapılmadığı hatırlandı. Resmen gündem oldu: Kimse fark etmedi! Bu ürüne 3 yıldır zam yapılmadı ve fiyatı aynı kaldı.

Gündem olan ürünün marketlerde satılan 25 kuruşluk market poşeti olduğu öğrenildi. Her yılın sonunda bir sonraki yıl market poşetlerine zam yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Peki, 2023 yılı içerisinde market poşetlerine zam yapılacak mı?

25 KURUŞA SATILIYOR

Marketlerdeki poşetlerin 25 kuruşa satıldığı günden bu yana pek çok kişi markete giderken yanında kendi poşetini ya da filesini götürüyor. Ancak yine de yanımıza kendi poşetimizi almadığımız günlerde marketten 25 kuruşa plastik poşet alma durumu oluşabiliyor. Bu sebeple vatandaşlar plastik poşetlere zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor.

2023 YILINDA ZAM GELECEK Mİ?

2019 yılında plastik market poşetlerinin fiyatları 25 kuruş olarak belirlenmişti. Ancak 3 yıl boyunca bu ürünlere zam yapılmadı. Vatandaşlar yeni yılda ücretlere zam yapılıp yapılmayacağını araştırıyor. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Yeni bir açıklama gelince haberimize eklenecektir.