DünyaEditörün SeçtikleriEkonomi

Yatırım yapan herkes üzülecek! Resmen çakıldı: Kimse birden bu kadar düşeceğini beklemiyordu

Dengeli bir seyir izlemeyen ve son dönemlerde yatırımcıları tarafından endişeli bir şekilde takip edilen Bitcoin’den kötü haber geldi. Bitcoin kripto para birimine ilişkin yeni gelişmeler meydana geldi. Gelen bir son dakika haberine göre son 2 yılın en düşük seviyesi görülürken, fiyatının 15 bin 555 dolara düştüğü açıklandı.

Dünya genelinde yaşanan enflasyon durumu sebebiyle yatırımlar azalmaya başladı. Kripto varlıkları da bu sebeple yatırımcı kaybetmeye başladı. Yatırım yapacak kişiler bu noktada vadeli mevduat tarafına yönelmeye başlayınca Bitcoin kan kaybetmeye başladı.

BİTCOİN ADETA ÇAKILDI

Uzun dönemdir kripto paralarında düşüş devam ediyordu. Yaşanan son gelişmelerden sonra resmen fiyatlar dibi gördü. 2 yılın en düşük seviyesini gören Bitcoin yatırımcılarına büyük paralar kaybettirdi.

2 GÜNLÜK KAYIP YÜZDE 20’YE ULAŞTI

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kendisine rakip olan FTX’i satın almaktan vazgeçtiğini dün açıkladı. Bunun üzerine kripto para biriminin fiyatı 15 bin 555 dolarla birlikte 2 yılın en düşük seviyesini gördü. 2 günlük kayıp ise yüzde 20’ye ulaştı. Sektörden alınan son rakamlara göre Bitcoin kripto para biriminin piyasa hakimiyeti ise yüzde 36,54’e kadar gerilemiş oldu.