Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Hemen banka hesaplarınızı kontrol edin: Ödemeler bugün başladı! 850 TL ila 1.250 TL arasında para yatırılacak

Devlet, vatandaşlara destek ödemesi yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda gelen son dakika haberine göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 7 milyar TL’lik ödemelerin başladığını duyurdu. Hesaplara 850 TL ila 1.250 TL arasında destek parası yatırılacak. Detaylar haberimizde..

Açıklamalarıyla yakından takip edilen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yeni bir açıklama yaptı. Çeşitli başlıklar altında 7 milyar TL nakdi destekte bulunacaklarını ifade eden Bakan, “Kış dönemi öncesinde sosyal yardım faydalanıcısı hanelerimizi yalnız bırakmıyoruz. Çeşitli başlıklar altında yaklaşık 7 milyar TL nakdi destekte bulunacağız” dedi.

KASIM AYI ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programı adı altında ödemelerin başladığı müjdesini verdi. Hanelere ihtiyaçlarına göre 850 TL – 1.250 TL arasında ödeme yaptıklarını ifade eden Yanık, sözlerine şu şekilde devam etti:

Elektrik Tüketim Desteği’nde olduğu gibi kış dönemi öncesinde vatandaşlarımızın ısınma gideri yükünün azaltılması için ‘Doğal Gaz Tüketim Desteği’mizde önemli düzenlemeler yaptık. Bu dönem öncesinde ilk olarak destekten yararlanma şartını esneterek, kiracı olan vatandaşlarımızı kapsama dahil ettik. Ardından, 450 TL ila bin 150 TL arasında olan 2022 yılı kış dönemi için belirlenen destek tutarımızı 900 TL ila 2 bin 500 TL aralığına yükselttik. Önümüzdeki günlerde ödemelerimizi gerçekleştireceğiz”

Bakan açıklamasının devamında gaz desteği başvurularının eylül ayında başladığını ve hala e-Devlet üzerinden devam ettiğini hatırlattı.