Editörün SeçtikleriEğitimGündem

Bakan Mahmut Özer son dakika açıkladı: O bölgede okullar bir hafta tatil edildi

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların bu hafta Karkamış bölgesinde tatil edileceğini açıkladı. Bugün Gaziantep’te meydana gelen hain saldırı sonrasında Bakan Soylu ve Bakan Özer saldırı noktasını ziyaret etti.

Bakan Özer, burada Karkamış bölgesinde bütün okulların tatil edileceği bilgisini aktardı.

3 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ

Gaziantep’in Karkamış ilçesinde terör örgütü tarafından atılan 5 roket, bölgedeki merkezde bulunan bir lise ve iki eve isabet etti. Roketli saldırı sonrasında 3 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve 10 kişinin yaralandığı açıklandı.

Saldırı sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Karkamış’ta terör örgütü YPG PKK’nın düzenlemiş olduğu saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

1 HAFTA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bakan Özer yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Acılıyız. 2 şehidimiz var. 10’a yakın yaralımız var. Okula terör saldırısının isabet etmesi bizi çok yaraladı. Öğrencilerin kitaplarını bırakarak sığınağa gitmeleri bizi çok hüzünlendirdi. Ayşenur Alkan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Hızlı bir şekilde toparlanacağız. Bu hafta Karkamış’ta tüm okullarımızı tatil edeceğiz. Hızlı bir şekilde okullarımızı onaracağız”