Editörün SeçtikleriGündem

Meteoroloji acil uyardı: Bu illere beklenen kar yağışı geliyor! Bu gece ve yarın çok kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kritik hava durum tahminlerini açıkladı. Yaptığı açıklamasında kuvvetli sağanak yağmur beklenirken, bazı yerlerde kar yağışının başlayacağı duyuruldu. İl il açıklama yapan MGM, ulaşımda aksamalar, heyelan, sel ve su baskını gibi olumsuzlukların yaşanabileceğini açıkladı. Kar yağışının görüleceği iller ve merak edilenler haberimizde

Meteoroloji son hava durum tahminlerini yayımladı. Birçok bölgede kuvvetli sağanak yağış beklenirken, yüksek kesimler için kar yağışı uyarısı yapıldı.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz’de, Doğu Anadolu’nun güney ve batı ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

YARIN ETKİLİ OLACAK

Yarın öğleden sonra Kayseri, Niğde, Yozgat ve Sivas, akşam saatlerinden sonra Tokat, Amasya ve Samsun çevrelerinde kuvvetli, gece saatlerinden itibaren ise Ordu çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli sağanak bekleniyor. Yağışların 1500 metre üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

YAĞMUR VE KAR BEKLENİYOR

Bugün akşam saatlerinden itibaren ise Adıyaman, Malatya, Elazığ çevreleri ile zamanla Tunceli, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bitlis ve Van’ın güneyinde yerel olarak kuvvetli, Bingöl, Elazığ’ın güneyi, Diyarbakır ve Batman’ın kuzeyi, Mardin, Şırnak ve Hakkari’de çok kuvvetli sağanak bekleniyor. Yağışların 1700 metre üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı değerlendiriliyor.

ÇOK KUVVETLİ OLACAK

Batı Karadeniz’de devam eden yağışların da yarın ilk saatlerden itibaren Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu’nun kuzeyi ile Bolu’nun kuzeyinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli olacağı öngörülüyor. Yağışların 1200 metre üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.