Editörün SeçtikleriEkonomiGenel

İstanbul’da yaşayanlara kötü haber! Yeni kararlara uymayanlar dikkat: Para cezası kesilmeye başlandı

İstanbul’daki vatandaşlar için flaş bir gelime yaşandı. Geçtiğimiz günlerde meydana gelen İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısından sonra Valilik yeni kararlar almıştı. Yeni önlemler kapsamında İstiklal Caddesi’nde denetimler başladı. Yeni kararlara uymayanlara para cezası kesileceği belirtildi.

İstiklal Caddesi’nde huzurun ve asayişin korunmasının yanı sıra mevcut yaya trafiğinin hızlandırılması konusunda yeni kararlar alınmıştı. Buna göre işletmeler tarafından masa, sandalye konulması, stant ve sergi açılması, seyyar satış, kültürel etkinlikler, sokak müzisyenliği, hanutçuluk gibi faaliyetlere izin verilmeyeceği belirtilmişti.

277 TL PARA CEZASI KESİLDİ

Alınan bu karar kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB ve Beyoğlu Belediyesi ekipleri İstiklal Caddesi’nde denetim yaptı. Yapılan ortak denetim kapsamında tespih ve peçete satan bir kadına Kabahatler Kanunu çerçevesinde 227 TL para cezası kesildi. Mallara da el konuldu.

UYARILAR YAPILDI

Aynı zamanda sahte parfüm satan erkek bir seyyar satıcının da sattığı ürünlere el konuldu. Öte yandan, dükkanın dışına mal koyan bir dükkan sahibi de ekipler tarafından uyarı aldı. Bir başka dükkanda çalışan kişi ise çöp konteynerini caddeye koyması nedeniyle zabıtalar tarafından uyarıldı.