Editörün SeçtikleriEmlakGündem

İstanbul’da yaşayanlara müjde: Bugün başladı! Resmen açıklandı

İstanbul’da yaşayanları yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Milyonlarca kişi TOKİ İstanbul kura çekimlerini bekliyordu. Gelen son habere göre TOKİ, İstanbul tuzla’da 500 bin sosyal konut projesi kapsamında 508 konutun kura çekimine resmen başladı. İşte detaylar..

Tuzla Aydınlar Mahallesi, Konaşlı mevkii civarında bulunan 508 konutun kura çekim işlemleri bugün saat 11.00’da başladı. +1 evlerin sayısı 218 iken, 3+1 konutların sayısı 290 olarak toplam da 508 konutun çekimleri yapılacak.

Konu ile ilgili TOKİ şu duyuruyu yaptı:

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından 50.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında, İstanbul Tuzla Aydınlı Mah. Konaşlı Mevki 508 Adet Konut Projesi’nde inşa ettirilen; 2+1 nitelikli 218 adet ve 3+1 nitelikli 290 adet olmak üzere toplamda 508 adet konutun hak sahipleri arasından Konut Belirleme Kurası çekilecektir. 30 Kasım 2022 tarihi Çarşamba günü, Saat 11:00’de gerçekleştirilecektir.

TOKİ SOSYAL KONUT KURA ÇEKİMİ NASIL YAPILACAK?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kura çekimi hakkında konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ’mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek”

TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ NE ZAMAN İADE EDİLECEK?

TOKİ başvuru ücreti, IBAN aracılığıyla ödenebilecek. Diğer taraftan ödemeler, ATM aracılığıyla da gerçekleştirilebilecek.

Yatırılan 500 TL’lik ücret, kura sürecinin tamamlanması sonrasında eğer kişiye kura isabet etmemişse belirtilen IBAN adresine geri iade edilecek.