Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Hazine Bakanı Nebati resmen duyurdu: Enflasyonun düşeceği tarih belli oldu! Herkesi sevindiren haber

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati enflasyon hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati açıklamalarında enflasyonun boynunun kırıldığını belirtti ve enflasyonun önümüzdeki aylarda çok daha belirgin şekilde düşeceğini vurguladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Yeni Yüzyıl İzmir İktisat Kongresi tanıtımına katıldı ve burada bir konuşma yaptı. Bakan Nebati açıklamalarında İzmir İktisat Kongresi’nin önemine dikkat çekerek Türkiye Ekonomi Modeli’nin ilk yılını başarıyla tamamladığını vurguladı.

ENFLASYON ÇOK BELİRGİN DÜŞECEK

Tüm bunlarla beraber Bakan Nureddin Nebati yaptığı açıklamalarında enflasyon hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Nebati’nin açıklamaları şöyle oldu:

“Çok şükür bir yılın sonunda geldiğimiz neticede dünya ekonomilerinin birçoğundan pozitif ayrışmış durumdayız. Kesintisiz büyüme kaydederek G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke oldu. İstihdam ve ihracat Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Her ne kadar yüksek enflasyon hepimizin canını yakmış olsa da aldığımız önlemlerle onun da boynunu aşağı doğru kırmış durumdayız. Enflasyonun önümüzdeki aylarda çok daha belirgin şekilde düşeceğini hep birlikte göreceğiz.

YÜZDE 50’NİN ALTINA GERİLENDİ

Yabancı para mevduat oranını yüzde 50’nin altına geriletmiş olduk. Türkiye Ekonomi Modeli ve zamanında atılmış stratejik adımlarımızla bunları başardık. Bizim politikalarımızın odağında milletin refahı yer almış, temel hedefimiz daha güçlü Türkiye’yi beraberce inşa etmek olmuştur.”