Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Doğalgaz desteği veriliyor! Tüm ailelere 500 TL verilecek: Duyuru yayımlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan ailelere 500’er TL doğal gaz desteği verilmesine ilişkin bir duyuru yayımladı.

DESTEKLERE DEVAM EDİLİYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kentte yaşayan çocukların eşit şartlarda eğitim görmesi ve gelişimlerini eşit şartlarda sağlayabilmeleri için çeşitli uygulamaları devreye sokuyor. Konu ile ilgili olarak SMA testinden çocuk tarama testine, et desteğinden kırtasiye ve internet desteğine kadar birçok öncü uygulama hayata geçirildi ve doğalgaz desteğine devam edildiği aktarıldı.

500 TL DOĞALGAZ DESTEĞİ VERİLİYOR

“Hiçbir çocuk üşümesin” anlayışıyla geçtiğimiz yıl başlatılan doğal gaz desteği uygulaması için bu seneki ödeme 5 Ocak 2023 tarihinde yapılacağı duyuruldu ve uygulamada sosyal yardım alan yaklaşık 180 bin aileye 500’er TL doğal gaz desteği yatırılacağı ifade edildi.

İlk ödemenin ardından hükümetin daha önce açıkladığı doğal gaz desteği yatırılmazsa diğer kış aylarında da doğal gaz ödemeleri süreceği belirtilerek hükümetin desteği yatırması halinde ise destekler nakdi yardım olarak genel kapsamda devam edeceği vurgulandı.

BORÇLAR ÖDENEBİLECEK

Sosyal yardım alan aileler, Başkent Kartları ile abone numaralarını girerek gaz kiosklarından doğal gaz kartlarına yükleme yapabilecek ya da faturalı borçlarını ödeyebilecek.