Bilim, TeknolojiEditörün SeçtikleriEkonomiGündem

Kimliğini yenilemeyen herkese kötü haber: 2023 yılından itibaren yeni karar geçerli olacak! İşlem yapılmayacak

Kimlik kartını yenilemeyenler için İçişleri Bakan Süleyman Soylu’dan kötü haber geldi. Bakan Soylu, yaptığı açıklamasında yeni kimliklerle ilgili önemli bir karar hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Gelen son habere göre 2023 yılından itibaren bankalarda eski kimlikle işlem yapılamayacağını ve yeni kimliğin zorunlu olacağını söyledi. İşte detaylar..

Bankalarda yeni kimlik kartlarının zorunluluğuna ilişkin çalışma başlatıldı. İçişleri bakanı Süleyman Soylu, konu ile ilgili yeni kararı açıkladı. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu ile çalışmaların yürütüldüğünü duyuran Soylu, “’Bankalarda yeni kimlik olmadan işlem yapılamayacak” dedi.

“BU YIL 11 MİLYON PASAPORT BASABİLECEĞİZ”

Ankara Keçiören İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ” Türkiye’de yerli ve milli pasaportunu bastı. Bu yıl 700 bin pasaport vermeyi planlıyorduk ancak 650 bin verdik. Bu yıl toplam 11 milyon pasaport basma kabiliyetine ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

“30 MİLYON YÜZ YÜZE İŞLEM YAPILDI”

Soylu, “Nüfus müdürlüklerinde bu yıl 30 milyon yüz yüze işlem yapıldı. E-Devlet’ten yapılan işlem sayısı 146 milyondur. Bu yıl yaklaşık 6 milyon ehliyet, 12 milyon da kimlik verdik” diye konuştu.