Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Seçimden önce dolar bu rakamı görecek: Dolar tavan yapacak! İşte doların rekor yapacağı tarih

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son dönemlerde hem altın hem de dolara ilişkin yaptığı tahminlerle dikkat çekiyor. Uzman isim son olarak yaptığı açıklamasında seçimden önce doların 25 TL’yi görebileceğini belirtti. Doların rekor yapacağı dönemi de ifade eden Memiş, 2023 yılının çok belirsiz geçeceğini de sözlerine ekledi.

Altın ve dolar kuruyla ilgili analizleriyle dikkat çeken Memiş, bu sefer doları ele aldı. 2023 yılında yeni zirveler beklediğini söyleyen uzman ekonomist, “Dolarda beklentisi olanlar var, evet, 2023’te yeni zirveler bekliyor olacağım” dedi.

20 ÜZERİNDE BİR KUR VAR

İşte İslam Memiş’in 2023 yılı dolar öngörüsü:

“Dolar TL kuru 18.83-84 lira aralığında serbest piyasalarda. Bant aralığı var. Euro TL kuru yüksek. 19.98-20.02 lira seviyesinde. 20 üzerinde bir kur var”

24-25 TL SEVİYESİNDE GÜNDEMDE OLABİLİR

“Dolarda beklentisi olanlar var, evet, 2023’te yeni zirveler bekliyor olacağım. Özellikle yılın ikinci yarısından sonra dolarda 24-25 lira seviyesi gündemde olabilir ancak getiri bakımından gram altın gibi gram gümüş gibi getirisi olacağını zannetmiyorum”

KISA VADEDE ALIM SATIM YAPACAKLAR BATACAK

“2023 yılının tamamı çok belirsiz olacağından dolayı, kaos yılı olacağından dolayı yine riskleri bölmekte fayda var. Sepet kültürünü 2023’te devam ettiriyoruz. Çok karmaşık bir yıl olacak. Çünkü çok belirsiz. Burada kısa vadede alım satım yapmak isteyenler maalesef batacak. Bunda yapacak bir şey yok”