Editörün Seçtikleriİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) 25 yaş üstü personel alıyor: Başvurular başladı! Başvurular e-Devletten alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı yapacağını duyurmuştu. Başvuruların bugün itibarıyla e-Devlet üzerinden başladığı açıklandı. 25 yaş üstü personel alımı için adayların taşıması gereken şartlar ve KPSS detayı da ayrıca ifade edildi. EGM sözleşmeli destek personel alımı için detaylar şu şekilde:

Personel alımını bekleyenler için yayımlanan ilanda EGM merkez teşkilatında istihdam etmek üzere 9 adet sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurusu kabul edilen adaylar için sözlü yada uygulamalı sınav yapılacak.

KPSS ŞARTI VAR

Başvurmak isteyenler için 2022 KPSS puanının olması gerektiği belirtildi. Adayların P94 türünden en az 70 ve üzeri puan alması gerekecek. Lise kurumundan mezun olmak yeterli.

Yaş şartı için ise en az 25 en fazla ise 40 yaşını tamamlamamak gerektiği açıklandı.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
  2. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
  3. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
  4. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.
  5. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre sonradan atamaları başka birimlere yapılamamakta olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Adaylar başvurularını 16 Ocak-22 Ocak 2022 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapabilecek.

SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV BİLGİSİ

KPSS puan sıralamasına göre en yüksek puanlı adaydan başlanarak 10 katı kadar aday sınava alınacak. Başvuru sonuçları, sınav giriş yeri ve tarihleri Kariyer Kapısı üzerinden açıklanacak.

SINAV KRİTERLERİ

Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği,

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü,

Genel yetenek ve genel kültürü,

ç. Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN