Editörün SeçtikleriEkonomiGenel

Araç sahiplerine günün müjdesi verildi: Aracına motorin, benzin ya da LPG alacaklar dikkat: Resmen belli oldu

Akaryakıt fiyatlarına gelen peş peşe zamlar vatandaşların canını sıkmaya devam ederken önemli bir kampanya duyurusu yayımlandı. Gelen son habere göre bonus kredi kartı ile BP akaryakıt istasyonlarından farklı günlerde yapılacak akaryakıt alımlarına 60 TL bonus verileceği duyuruldu. Aracına motorin, benzin ya da LPG alacaklar dikkat! İşte detaylar..

Kampanyaya ilişkin detaylar sürücülerle paylaşıldı. 1 Ocak tarihinde başlayan kampanya 15 Şubat tarihine kadar devam edecek.

Yapılan açıklamada, “Bonus kredi kartınızla üye Bp akaryakıt istasyonlarından farklı günlerde yapacağınız 250₺ ve üzeri 4 adet harcamada 60₺ bonus kazanacaksınız. Kampanyaya 1 Ocak-15 Şubat 2023 tarihleri arasında bonus flaştan katılabilirsiniz. Ödemeler bonus posundan yapılmalıdır. Ödemelerin birini araçta ödemeyle yaparak ekstra 10₺ kazanabilirsiniz” denildi.

21 MART’A KADAR KULLANILMASI GEREKİYOR

Kazanılan bonus, 20 Şubat-20 Mart 2023 tarihleri arasında Bonus üyesi BP istasyonlarında akaryakıt ve/veya otogaz alımlarında kullanılmalıdır. 21 Mart 2023 tarihinde kullanılmayan bonus’lar geri alınacaktır.

BP Taşıtmatik kullanıcıları kampanyadan faydalanamazlar.

KAMPANYA DETAYLARI

Kampanyaya katılan diğer banka Bonus kartları, 01 Ocak-15 Şubat 2023 tarihleri arasında Bonus üyesi BP istasyonlarında akaryakıt ve/veya tarihleri arasında Bonus üyesi BP istasyonlarında yaptıkları harcamalarında SMS ile katılım için 50 TL indirim alacak ve bu indirim harcama yapılan kartlarının ekstresine yansıtılacaktır.

Garanti Bonus’lar, Flexi, Money, Deniz Bonus, Deniz Bonus Business,ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card, Türkiye Finans Happy Businss Card, Alternatifbank Bonus, Alternatifbank Bonus Business, ICBC Turkey Bonus,ICBC Turkey Bonus Business,Şeker Bonus,Şeker Bonus Business, TEB Bonus ,TEB Bonus Business Paracard ve Easy kartlar dahildir.

ING Bonus Business,Fibabanka Bonus ve Fibabanka Bonus Business dahil değildir.

Shop&Fly kredi kartları, Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartları, American Express kredi kartları, taksitli işlemler, vadeli taksit, bonus kullanımları, BP Araçta ödeme dışında sanal POS, sanal kart ve mail order işlemleri kampanyaya dahil değildir.

FastPay ile yapılan işlemler kampanyaya dahil değildir.

Kampanyanın geçerli olduğu istasyonları görmek için BonusFlaş uygulamasındaki “Nerede” butonuna tıklayabilirsiniz.

Birden fazla Bonus Business veya Easy kartı olan ticari tüzel kart müşterilerinin ilgili tüm kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı telefon numarasından başvuru yapması gerekmektedir.

BonusFlaş ile katılım sadece şahıs şirketi sahibi müşterilerin ticari kartları ile sağlanabilmektedir. Tüzel müşteriler sadece SMS ile katılım sağlayabilir.

Kampanyaya katılım için; harcamadan önce Garanti Bonus kart sahipleri “BP” yazıp 3340’a, Deniz Bonus sahipleri 3280’e, TEB Bonus sahipleri 4616’ya, Şeker Bonus sahipleri 7353’e, ING Bonus sahipleri 2205’e, Türkiye Finans Happy Card sahipleri kartlarının son 6 hanesi ile birlikte 2442’ye, Alternatifbank Bonus sahipleri 4055’e, ICBC Turkey Bonus sahipleri 05327524404’e SMS göndermelidir. Fibabanka Bonus Bonus sahipleri için SMS ile katılım gerekmemektedir.

Katılım SMS’leri ilgili banka sisteminde bulunan ve harcama yapılan kartın bağlı olduğu cep telefonu numarasından gönderilmelidir.

Tüm kartlar için kampanya katılım kısa mesajının sistemimize ulaşmasından sonraki işlemler dikkate alınır.

Kampanya kapsamında kazanılan bonus tutarı bilgisine ilgili kartla BP istasyonlarındaki Garanti POS cihazları üzerinden ulaşılabilir.

Flexi, Bonus Flexi, Bonus Genç kart sahipleri kampanyaya katılabilmeleri için, “EVET BP” yazıp bir boşluk bırakarak kartlarının son 6 hanesini ekleyip 3340’a SMS göndermelidirler. (bu kartlar için katılım ücreti 5,99 TL’dir).

Kampanyadan yararlanabilmek için işlemlerin mutlaka Garanti BBVA POS’undan geçmesi gerekmektedir.

Gönderilen her bir SMS için GSM operatörleri tarafından 1 SMS karşılığı ücret tahsil edilmektedir. Katılım SMS’leri Garanti BBVA sisteminde bulunan ve harcama yapılan kartın bağlı olduğu cep telefonu numarasından gönderilmelidir. Bankada kayıtlı telefon numarasından gönderilen katılım SMS’inden sonraki işlemler dikkate alınır.

Kampanyaya katılım için gönderilen SMS Türk Telekom aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1 TL, Turkcell aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1 TL, Vodafone aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 0,48 TL olarak ücretlendirilir. Geri Dönüş SMS’leri Garanti BBVA tarafından karşılanır.

Ayrıntılı bilgiye www.bonus.com.tr ve www.bp.com.tr’den ulaşılabilir.