Editörün SeçtikleriEkonomiGenel

İnternet kullanıcılarına kötü haber geldi: Okkalı zam geldi! Fiyatlar cep yakacak

Son dönemlerde çeşitli kalemlere gelen peş peşe zamlar vatandaşların cebini yakmaya başladı. İnternet kullanıcılarına kötü haber ise resmen geldi. Gelen son habere göre TurkNet internet paketlerine yüzde 65 civarında zam yaptı. Yeni fiyatlar ise şoke etti.

İnternet kullananlara kötü haber geldi. Artık hemen hemen her evdeki internete zam geldi. Türkiye’de kullanıcılarına sunduğu ortalama 50 Mbps bağlantı hızı ile 2022’de de ilk sıraya yerleşen yerel internet hizmet sağlayıcılarından TurkNet, abonelik fiyatlarına zam yaptığını açıkladı.

İNTERNET FİYATLARINA ZAM GELDİ

Shiftdelete’den Mert Can Aka’nın aktardığı habere göre internet fiyatlarına zam geldi. Bugüne kadar TurkNet altyapısı üzerinden GigaFiber kullanmak isteyen kişiler 139.90 TL ödüyordu. TurkTelekom altyapısı üzerinden alınan hizmetlerde ise fiyat 169.90 TL’ye çıkıyordu.

Fakat dün itibariyle 139.90 TL olan GigaFiber fiyatı 229.90 TL’ye yükseldi. Benzer şekilde 169.90 TL olan farklı altyapı üzerinden alınan hizmet de artık 249.90 TL oldu.

ZAMLI FİYAT ÜZERİNDEN

Ancak kendisine bilgilendirme mesajı henüz iletilmemiş olmasına rağmen online işlemler kısmına giren kullanıcılar 10 aylık peşin ödeme yöntemi ile (cayma hakkının kullanımı durumunda kalan kullanım bedeli iade ediliyor) ödeme yapmak istediğinde zamlı fiyat üzerinden uygulanan indirimli bir planla karşılaşıyor.