Editörün SeçtikleriGündem

Sıcaklıklar sert düşecek: Hazırlığınızı yapın tedbirinizi alın! Asıl kış gümbür gümbür geliyor

Ocak ayında olmamıza rağmen Türkiye resmen bahar havası yaşıyor. Son dönemlerin en ciddi kurak kışını geçiren ülkemiz için vatandaşlar yağışların gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Sıcaklıklar çok sert düşecek! Hazırlığınızı yapın tedbirinizi alın uyarısı yapıldı! Akıl kış gümbür gümbür geliyor! İşte MGM’nin son olarak hazırladığı güncel rapor..

81 il için merakla beklenen hava durum raporu il il açıklandı. Haritalı hava durum raporunu da paylaşan MGM’nin güncel tahmin açıklaması şu şekilde:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege ile Manisa çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor”

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Manisa çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer pus ve sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer pus ve sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer pus ve sis bekleniyor.