Editörün SeçtikleriGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Ehliyetini kaptıran ve ceza alanlara af geldi! “Hayırlı olmasını diliyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün düzenlenen kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yaptığı açıklamasında ehliyetini kaptıra ve ceza alanlara af geldiğini açıkladı. Yapılan açıklama sonrasında kararları “Hayırlı olsun” diyerek duyuran Erdoğan’ın açıklamaları haberimizde..

Dün Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantı sonrasında alınan kararlar tek tek açıklandı. Trafik puanları ve ehliyet iadelerine ilişkin müjdeli haberi verdi. Ancak alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarının silineceğini aktardı. Konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

CEZALAR SİLİNİYOR

“Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Yüzlerce kişiye güzel haber geldi. Trafik puanları siliniyor ve ehliyetler iade ediliyor.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar şu şekilde oldu:

“Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkemizin karayolu altyapısı, bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik. Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari karayolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum.”