Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Çalışma Bakanlığı şimdi açıkladı! Memur emeklilerin zam farkı ve gösterge farkları yatırıyor: Tarih belli oldu.. Hesaplarınızı kontrol edin

Gelen bir son dakika haberine göre memur emeklilerinin heyecanla beklediği haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emeklilerin alacağı zam farkı ve ek gösterge farkının 27 Ocak Cuma günü hesaplarda olacağını duyurdu. Ödemeler başlıyor.. İşte detaylar

Memur emeklileri için son dakika haberi geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Emeklilerin alacağı zam farkı ve 3600 ek gösterge farkları hesaplara yatırılıyor. Ödemeler 27 Ocak tarihinde başlayacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Emekli Sandığı bendi kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı almakta olanların 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan aylık farkı ile 15 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan ek gösterge fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek 27 Ocak 2023 Cuma günü ödenmeye başlanacaktır.

Buna göre;

Aylıklarını her ay alanlara; Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında,

Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan;

  1. Grupta Kasım-Aralık-Ocak döneminde aylık alanlara; 1 aylık tutarında,
  2. Grupta Aralık-Ocak-Şubat döneminde aylık alanlara; 2 aylık tutarında,
  3. Grupta Ocak-Şubat-Mart döneminde aylık alanlara; 3 aylık tutarında

aylık farkı tahakkuk ettirilmiştir. Bu kapsamda 2.384.079 kişiye ek gösterge farkı dahil ödenecek fark tutarı 7,8 Milyar TL’dir.