Gündem

EYT’liye müjdeli haber sonunda geldi! Tasarı artık meclise sunuluyor!

EYT tasarımından faydalanacak 2 milyon 250 bin vatandaş için kritik sürece girildi. Bugünlerde çoğu vatandaş borçlanma yolu ile bu faydadan ayarlanabilmek için ödemelerini yapmaya devam ediyor.

Emeklilik yolunda ilk maaşını alabilmek için hazırlıklarını sürdüren vatandaşlar ile tüm şartları karşılayarak yasanın meclisten geçmesini bekleyenlere müjdeli haber sonunda geldi. Gerçekleştirilen son kabine toplantısı EYT için tasarımın meclisten geçmesini bekleyen onlarca vatandaşa da umut oldu.

İlk açıklama Cumhurbaşkanı’ndan geldi. Ardından çok geçmeden konu üzerine Bakan Bilgin eklemede bulundu. Bakan Bilgin konuşmasında yasa tasarısının meclisten geçeceği tarihi net olarak sonunda verdi. Oluşan bu ortamda ilk maaşlar ne zaman hesaba yatacak? Faydadan yararlanmak isteyenler için şartlar neler? Tüm detaylar açığa kavuştu.

KABİNE TOPLANTISI SONRASI İLK AÇIKLAMA…

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı tarafından EYT düzenlemesi ile ilgili “Tüm süreci hazırladık ve meclisin çalışma çalışmayı başlatmasını takip etmekteyiz” demişti. Yapılan açıklama elbette ki vatandaşları tatmin etmedi. Aradan çok zaman geçmeden konu ile ilgili net bilgi Bakan Bilgin tarafından duyuruldu. EYT’den faydalanacak onlarca vatandaşın beklentisi sonunda karşılanmış oldu.

YENİ AYA SARKMAYACAK!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT ile ilgili düzenlemenin bu hafta içerisinde meclise gelmesini beklediğini ifade etti. Yapılan açıklama sonrasında EYT tasarısının meclisten geçmesi ve kanunlaşması yeni aya sarkmadan gerçekleştirilmiş olacak. Ocak ayının son haftasına girdiğimiz bu süreçte yeni ay öncesi müjdeli haberin verilmesi bekleniyor.

“MÜJDE” DİYEREK O SÖZLERİ PAYLAŞTI!

Bakan Bilgin konu ile ilgili “EYT muhtemelen bu hafta meclisten geçecek. Şu anda milletvekilleri konuyu görüşüyor. Kanun teklifi haline geldikten sonra komisyonda konu netleşecek” dedi. EYT’nin maliyeti ise 120 ile 150 milyar TL arasında değişebilecek. Rakamlardaki bu farklılık süreçte kaç kişinin net olarak başvuracağı bilinmediği için meydana geliyor.