Gündem

İşyeri sahiplerine müjde! Elektriğe dev indirim projesi sanayi tesislerini etkileyecek!

EPDK tarafından yapılan son açıklama ile iş yeri sahiplerini memnun edecek yeni indirim haberi müjdelendi. Bu indirim kararı sanayide kullanılan elektriğin %12’ye kadar gerileyeceği düşünülüyor. EPDK serbest piyasalarda elektriğe yönelik oluşan fiyatlanmalarda yeni bir indirim sürecine giriş yaptığını paylaştı. Alınan bu karar taban fiyat uygulamasında indirim yapılmasını sağladı.

EPDK başkanı Mustafa Yılmaz elektrik tavan fiyatının 4.200 TL / MWH’den 3.650 TL / MWH’ye kadar düşürüldüğünü müjde olarak paylaştı. Başkan bu düşüşlerin devam etmesini planladıklarını ifade ederken olumlu etkisinin önümüzdeki günlerde görüleceğini de ekledi.

KIŞ AYLARINDA GERÇEKLEŞMESİ UMUT VERİCİ!

Başkan Mustafa Yılmaz konu üzerine müjdeleyici açıklasının şu sözlerle sürdü:“Elektrik fiyatlarına yönelik oluşan yeni tarifeler fiyatlardaki farklılıklar büyük bir incelikle ve titizlikle sürdürülüyor. Düşüş seyrinin devam etmesini bekliyoruz” yorumunda da bulundu.

Özellikle kış aylarının içinde bulunduğumuz dönemde elektrik piyasalarında fiyatlardaki düşüş seyrinin bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Alınan karar doğrultusunda taban fiyat 3 bin 650 TL /MWH’ye kadar düşürüldü.

ŞUBAT İTİBARİYLE %12 DÜŞÜŞ BEKLENİYOR!

EPDK tarafından alınan karar doğrultusunda serbest piyasalarda yapılan bu farklılık elektrik üretimi gerçekleştiren sanayi kuruluşlarının da işine yarayacak. Şubat ayı itibariyle %12’lik düşüş bekleniyor. Bu durumun serbest piyasalardaki diğer faaliyette bulunan tüketiciler içinde geçerli olacağı ve iş sektörlerine yansıması bekleniyor.

Başkan Yılmaz yapılan indirimler konusunda maliyeti düşürecek bu sürecin büyük etkisini şu sözlerle ifade etti: “Piyasalardaki maliyet bazlı düşüş ile büyük tüketime sahip olan sanayi grubunun doğrudan doğruya indirimlerden olumlu olarak etkilenmesi bekleniyor” dedi.