Gündem

Uluslararası nitelikli dolandırıcı Jet Fadıl ve yeğeni tutuklandı!

Gayrimenkul projelerin başlatarak onlarca insanın hayatını karartan jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz tutuklanarak cezaevine gönderildi. İki farklı gayrimenkul projesi ile 614 kişiyi dolandırdığı tespit edilen Fadıl Akgündüz bu işe karışan ve kendine ortaklık yapan akrabalarının bulunduğu 10 sanık ile beraber yargılanma sürecine girmiştir. Yargılanma davası sonrasında kendisi ve yeğeni tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fadıl Akgündüz nam-ı diğer Jet Fadıl İstanbul 1.ağır ceza mahkemesinde savunmasını verebilmek için duruşmaya alındı. Siirt’te bulunan Akgündüz, SEGBİS yolu ile görüntülü ve sesli olarak mahkemeye katıldı.

Fadıl’ın yeğeni Mehmet Salih Obut avukat ile beraber duruşma salonundaydı. Jet Fadıl yapılan duruşmada nitelikli dolandırıcılık suçu ile 1842 yıldan 6 bin 140 yıla kadar hapis ile yargılanma kararı verildi.

KENDİ DAYISINI DA DOLANDIRMIŞ!

Duruşma tamamlandıktan sonra mağdurlar ve avukatlar adliye binasının önündeydi. İlginç olan ise Fadıl Akgündüz kendi dayısını da dolandırmıştı. Yine adliye binasının önünde başka bir mağdur “Duygularımla oynadı. Yerli ve milli araç çıkaracağını söylemişti” yorumunda bulundu.

Jet Fadıl’ın duruşmaya SEGBİS sistemi aracılığı ile katıldı. Ardından Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Sağlık kontrolleri tamamlanan Fadıl Akgündüz Batman Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna götürülerek teslim edildi.

AKRABALARI DA CEZA ALDI!

İstanbul 1. ağır ceza mahkemesinde görülen duruşmada Fadıl Akgündüz’e 1842 yıldan 6 bin 140 yıla kadar hapis cezası verilirken yeğeni Mehmet Salih Obut için 1803 yıldan 6 bin 10 yıla kadar hapis cezası istendi. Sanık tarafta yer alan Avniye Obut ile İbrahim Obut için ise 1800 yıldan 6 biner yıla kadar hapis cezası isteminde bulunuldu.

Mahkemede diğer akrabaları sanık pozisyonunda olan Mehmet Fatih Obut, Nurdan Atağan, Hüseyin Yiğit, Fidan Kılbaş, Birsen Akgündüz ile Bilgihan Kurtoğlu somut bir suç ve kesin bir delil bulunmadığı için serbest bırakıldı.