Ekonomi

Emekliler için son dönemece girildi! Emekli maaşını 3 gün önceden kullandıran banka 7 bin TL ödeme yapacak!

Akbank emekli promosyon ödemesi kapsamında SSK’lı, Bağ-kur’lu ve Emekli Sandığı mensupları için kampanyalı dönemini sürdürüyor. 31 Ocak tarihine kadar maaş hesabını Akbank’tan alan 7000 TL promosyondan faydalanıyor.

Dijital uygulama üzerinden şubeye gitmeye gerek kalmadan emekli maaşı taşıma işlemleri kısa sürede tamamlanıyor. Akbank Mobil uygulama ya da internet şubesi kullanılarak geri ödemesiz promosyondan faydalanma sağlanabilir.

7 BİN TL PROMOSYON BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Akbank’ın sunduğu promosyon teklifi en düşük 4 bin 200 TL en yüksek 7.000 TL’yi buluyor. Ödeme sürecini kolaylaştıracak kampanya detayları da belli oldu. 3 yıl boyunca bankada kalma sözü veren emekli bu fırsattan yararlanıyor. Alınan aylık maaş tutarına göre promosyon rakamı değişebiliyor.

Her Akbank’lı yalnızca bir kez bu fırsattan yararlanabilir. Ay sonuna kadar geçerli olan promosyon ilk emekli maaşı hesaba yattıktan sonra 3 iş günü içerisinde ödenecektir. Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile yapılacak maaş işlemleri için:

  • Akbank Mobil uygulaması cep telefonuna indirilir.
  • Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır.
  • Ana sayfa üzerinde yer alan “Kısayollar” kısmına gelinerek “Başvuru ve Nakit İhtiyaçlar” menüsüne tıklanır.
  • Son olarak “SGK emekli maaş işlemleri” seçilerek süreç tamamlanır.

EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR OLDU?

Akbank’ın sunduğu bu tekliften EYT kapsamında emekli olacaklar da faydalanabilecektir. Klasik emeklilik sürecinde olduğu gibi EYT’liler de 7.000 TL promosyondan faydalanabilir. İlk kez emekli olacakların SSK İl Müdürlüğü üzerinden emeklilik başvurusu yaparken taahhüt belgesinde Akbank’ı tercih etmelidir.

Akbank ile promosyon ödemesi alacaklar aşağıdaki tabloyu takip ederek hesaba yatacak rakamı öğrenebilir:

  • 3.500 TL’ye kadar emekli aylığı alana 4.200 TL
  • 3.500 TL – 7.500 TL arası emekli aylığı alana 4.850 TL
  • 7.500 TL – 10.000 TL arası emekli aylığı alana 6.250 TL
  • 10.000 TL ve üzeri emekli aylığı alana 7.000 TL