Editörün SeçtikleriGenel

Artık satılamayacak: Alkollü içecekler hakkında yeni düzenleme! Resmi Gazete’de yayımlandı

Resmi Gazete’de önemli bir karar yayımlandı. Alkollü içecekler hakkında yeni bir düzenleme duyuruldu! Artık satılamayacağı belirtildi. Alkol ve Alkollü İçkilerin İç ve Dış Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte detaylar..

Gelen son habere göre alkollü içecek ticaretine ilişkin yeni yönetmelikle birlikte 5 cl’den küçük, 300 cl’den büyük alkollü içeceklerin üretilmesine, ithal edilmesine ve satılmasına izin verilmeyecek!

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Alkol ve Alkollü İçki Tesislerinin Haiz Olmaları Gereken Teknik Şartlar, Kurulmaları, İşletilmeleri ve Denetlenmelerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İKİNCİ AYIN SONUNDAN İTİBAREN

5 cl’den küçük ambalaj hacmi olan alkollü içecekler ile bira hariç 300 cl’den büyük ambalaj hacme sahip alkollü içkiler, yönetmeliğin yayımlandığı tarihi izleyen ikinci ayın sonundan itibaren üretilemeyecek. Aynı zamanda ithal de edilemeyecek.