Gündem

Amerika istihbaratının kilit isminden çarpıcı işgal açıklaması “Çin, Tayvan’a saldıracak!”

CIA direktörü Burns skandal üstüne skandala imza atıyor. Kısa süre önce Rusya’nın Ukrayna’ya stratejik bir saldırı planı olduğunu ifade eden Burns, yeni bir hararetli dönemin fitilini ateşleyecek sözlerde bulundu.

Direktör Burns’e göre; Çin 2027 yılına kadar Tayvanı işgal etmiş olacak. Hazırlık yapılması için talimatını kısa süre önce verdi.

6 AYLIK KRİTİK SÜRECE GİRİLDİ!

Bu sözler endişeli bir dönemi başlattı. Rus ordusunun daha büyük bir plan ile Ukrayna’ya taarruza hazırlandığı söyleniyordu. Tam da bu gündemin ortasında bomba gibi düşecek haber Amerika istihbaratının en önemli ismi William Burnst’ten geldi.

Burns’ün açıklamaları özellikle 24 şubat’a yönelik ciddi bir savaş tehdidini içeriyordu. O tarihte savaş süreci 2. yılına girmiş olacak ve daha büyük bir taarruz ile karşılık verilecek. Georgetown Üniversitesinde bir törene katılan Burns savaşa yönelik ortaya koyduğu konuşması sırasında 6 aylık kritik bir sürece girildiğini ifade etti.

“AMACI SADECE ZAFER!”

Burns konuşmasında ciddi konulara da değindi: “Şu an için Batı savaşa karşı daha da ilgisizleşti. Bu sakinlik ve yorgunluk sürecinde Ukrayna’ya karşı hamlelerini güçlendirmek isteyecektir ve 6 aylık kritik döneme giriliyor” dedi ve ekledi:

“Rusya Ukrayna’da almış olduğu toprakları tek tek kaybedecek. Putin şu anda herhangi bir uzlaşı ile ilgilenmiyor. Amacı sadece zaferi kazanmaktır.”

2027 YILINA KADAR TAMAMEN ELE GEÇİRMİŞ OLACAK!

Burns’ün hedefinde yalnızca Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş yoktu. Jeopolitik riskin en büyüğü Çin’de diyen Burns: “Çin ve Amerika arasındaki rekabetin aşılmaz bir sürece girdiğini söylüyor. Çin lideri Rusya’nın zayıf askeri performansından memnun değil. Bu süreçte Ruslara üst düzey silahlarını da vermek istemiyor. Çin yakın zamanda Tayvan’a karşı yeni bir işgal planı içerisinde. Direktör Burns’e göre Çin lideri 2027 yılına kadar Tayvanı tamamen ele geçirmiş olacak.