Gündem

Bahçelievler’de İETT kaldırıma çıktı! Görüntüler sonrası şoför cezaevine yollandı!

İETT otobüs şoförü tutuklandı. Bahçelievler’de meydana gelen kaza sonrasında ortaya çıkan görüntülerin ardından şoförün tutuklanmasına karar verildi. Kazada 2 kişi yaşamını yitirirken 4 kişi de yaralandı.

İstanbul Bahçelievler semtinde dün akşam saatlerinde kaza meydana geldi. Bir İETT otobüsü kaldırıma çarpıp durağa girdi. Yaşanılan bu kaza can kaybına neden olurken birden fazla kişi de yaralandı. Kazadan sonra otobüsün içinden görüntüler ortaya çıkınca otobüsün şoförü tutuklanarak cezaevine yollandı.

İstanbul’da otobüs kazalarına bir yenisi daha eklendi. İETT otobüsünün yaptığı kaza sonucunda hayatını kaybedenler ve yaralananlar oldu. Kaza görüntüleri sonrasında da şoför tutuklandı.

KAZADA CAN KAYBI YAŞANDI

Bahçelievler’de dün akşam saatlerinde korku dolu anlar yaşandı. İETT otobüsü kaldırıma çıktı. Kaldırıma çıkan otobüs can kaybına neden olurken yaralananlar da oldu. Kazada 2 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralanmış oldu.

Meydana gelen kaza sonrasında şoför, polis ekipleri tarafından göz altına alındı. İETT otobüs şoförü Sefer B. Emniyetteki işlemlerden sonra da Bakırköy Adalet Sarayı’na sev edilmiş oldu. Şoför ilk olarak savcıya ifade verdi.

İETT şoförü şu ifadelere yer verdi; Araç benim şahsımın değiş ben orda şoför olarak iş yapıyorum. Biz ilk yolcuyu sabah saat 05.50’de alıyoruz, saat akşam 21.30’da mesaim sona eriyor. Benim tansiyon rahatsızlığım var ancak dün ilacımı almamıştım. Kaza anına dair çok bir şey hatırlamıyorum, olaydan önce de gözlerimde karartı oldu, olay anından sonra kendime geldim. Asla uyumadım, yolcunun beyanını asla kabul etmiyorum, sözleriyle açıklama yaptı.

ŞOFÖR UYUYOR MUYDU?

Otobüsten bir yolcu da tanık olarak dinlendi. Tanık ise olay anına dair şunu söyledi; Ben şoföre uyuyup uyumadığını sordum, şoför cevap vermedi ama esnedi, bunun ardından ben arkaya geçtikten sonra kaza yaşandı.

Aynı zamanda otobüsün çaptığı minibüs şoförü de şüpheli olan Sefer B.’den şikayetçi oldu. Savcı, şüpheli otobüs şoförüne taksirle birden fazla kişinin ölümüne yada yaralanmasına neden olma suçundan tutuklanmasına karar verip cezaevine yolladı.