Gündem

Spor Bakanından acil durum önlemi “İkinci bir duyuruya kadar tüm spor organizasyonları süresiz iptal edildi!”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından Kahramanmaraş merkez üssü olarak gerçekleşen şiddetli deprem sonrası son dakika açıklaması geldi.

Açıklamada ikinci bir duyuru dönemine kadar süresiz spor organizasyonlarının durdurulduğu söylenildi.

Kahramanmaraş’ta sabah saatlerinde meydana gelen 7.4 şiddetindeki deprem 10 farklı ilde derinden hissedildi. Can kayıpları gittikçe devam ederken çalışmaların sürdüğü ortamda Gençlik ve Spor Bakanı tarafından yazılı açıklamada bulunuldu. Ülkenin genelindeki tüm spor aktivitelerinin durdurulduğu ifade edildi.

SÜRESİZ ŞEKİLDE DURDURULDU!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından yapılan yazılı açıklama Twitter hesabı üzerinden aktarıldı. Çalışmaların 10 farklı ilde devam ettiği soğuk hava şartlarına rağmen ekiplerin bölgede insanları kurtarabilmek için çalışma hızını arttırdığı şu saatlerde ivedi bir şekilde önlemler alınmaya devam ediyor.

Kısa süre önce 4 farklı ili kapsayacak şekilde okulların öğrenim sürecini ara verildiği söylendi. Okulların öğretime verdiği ara Spor Bakanlığı tarafından dikkate alınarak ülkenin farklı noktalarına yönelik gerçekleştirilen spor organizasyonlarında da durdurulma kararı alındı.

BAKANIN TWİTTER AÇIKLAMASI…

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu kıtaları aşan deprem sürecinde vatandaşların bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilmesi AFAD’ın tüm koordinasyonunu en üst düzeyde gerçekleştirebilmesi için tüm enerjinin deprem bölgesine aktarılmasını ifade ettiği yazılı açıklamasında geçmiş olsun dileklerini de iletti.

Twitter’da paylaştığı gönderide şu sözlere yer verdi: “Ülkemizde yapılacak tüm ulusal spor organizasyonları ikinci bir açıklama yapılıncaya kadar durdurulma kararı alınmıştır. Bu konuda ilgili tüm birimlerimiz AFAD ile koordinasyonlu şekilde teyakkuz halinde. Aziz milletimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.