Editörün SeçtikleriGündem

Meteoroloji açıkladı: Deprem bölgesinde hava nasıl olacak? Güncel hava durum raporu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrasında acı haberler duyuruluyor. AFAD depremin büyüklüğünü son olarak 7,7 şeklinde güncellemişti. Deprem bölgesindeki vatandaşlar güncel hava durum raporunu tek tek paylaşıyor. Meteoroloji yaptığı açıklamasında deprem bölgesi için hem sarı hem de turuncu kodlu uyarı yapıldı.

Türkiye güne büyük bir acı ile başladı. 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrasında arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği açıklandı. Artçı sarsıntılar halen devam ederken, deprem bölgesi hava durumu da merak ediliyor. Okullar da bazı bölgelerde 1, bazı bölgelerde 2 hafta şeklinde tatil edilmişti.

TURUNCU ALARM VE KAR UYARISI

Kahramanmaraş, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Adıyaman, Malatya için turuncu kodlu kar uyarısı yapıldı.

SARI VE TURUNCU KODLU ALARMLAR YAPILDI

Meteoroloji yaptığı açıklamasında 54 il için turuncu ve sarı kodlu kar uyarısı yapıldı. İşte o iller:

Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hakkari, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Yalova, Osmaniye, Düzce.

Taha Ayhan DHA muhabiri açıklamalarda bulundu. Ayhan, “Dün Malatya valisi tarafından yapılan açıklamada kar yağışı nedeniyle bugün okullar tatil edilmişti. Valilik tarafından yapılan yeni açıklamada 140 binanın yıkıldığı bilgisine ulaşıldı. Kar yağışının devam ettiği Malatya’da ekipler şiddetini artıran kardan dolayı arama kurtarma çalışmalarında zorlanıyor” dedi.

Kahramanmaraş’ta turuncu kodlu kar uyarı yapıldı. Bugün çok bulutlu, zaman zaman kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı, en düşük hava sıcaklığının 1, en yüksek hava sıcaklığının 3 derece.

GAZİANTEP

Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı en düşük 0, en yüksek 6 derece civarında seyredecek.

HATAY

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Kentte en düşük hava sıcaklığı 4, en yüksek 9 derece olacak.

OSMANİYE

Bugün sarı kodlu uyarı yapıldı. Kuvvetli yağış ve kar bekleniyor. Hava sıcaklıklarının en düşük 7, en yüksek 12 derece.

MALATYA

Malatya için turcunu kodlu kar uyarısı geldi. Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sıcaklıkların en düşük sıfırın altında 3, en yüksek 1 derece olması öngörülüyor.

81 İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN