Gündem

43 ile Sarı ve Turuncu kod uyarısı! İstanbul bu sabah beyazlara büründü! Şiddetli kar yağışı ne kadar sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarısında İstanbul’un kar yağışına teslim olduğu söylenildi. Yağış etkisini gittikçe arttırdı. İki gündür devam eden yağışın etkileri bu sabah daha net hissedildi. Taksim bembeyaz hale geldi.

Sabah saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı sonrası ortalık bembeyaz hale geldi. Dükkanların henüz yeni yeni açıldığı o saatlerde Kağıthane’deki bir esnaf kaldırımdaki karı temizlemek zorunda kaldı. Sürücülerin araçları ile mücadelesi yeni gün itibarı ile başladı. Öte yandan çocuklar karın keyfini çıkarabilmek için park alanlarına koştu.

İSTİKLAL CADDESİ VE TAKSİMDE KARTPOSTALLIK MANZARA OLUŞTU!

Alibeyköy’ün sokaklarında da aynı kar manzaraları hakimdi. Sürücüler karla kaplı yolda ilerlemekte oldukça güçlük çekti. Araçlar yolun ortasında dörtlülerini yakarak durmak zorunda kaldı. Vatandaşların düşmemek için dengede kaldığı o sahneler ise kameralara bir bir yansıdı.

İstanbul’un son hali kartpostallık görüntü oluşturdu. İstiklal Caddesi ve Taksim bembeyaz hale geldi. Rüzgarın şiddetini arttırdığı ve kar yağışının derinden hissedildiği bu saatlerde vatandaşların yolda yürümesi dahi zorlaştı.

43 İLE UYARI VERİLDİ!

Ani şekilde başlayan kar yağışının mevsim normallerinin altında bir süre daha devam edeceği özellikle yurdun Kuzeybatı ve iç kesimlerinde Kuzey yönden Doğu kesimlerinde ise Güney yönden orta kuvvetli ve kısa süreli fırtınanın hakim olacağı da söylenildi.

Anadolu Yakasında Pendik ve civarı kar yağışı nedeniyle yollarda ve araçlarda karla kaplı manzaralara teslim oldu. Sabah işine gitmek isteyenler beyaz kar manzarası ile güne başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 43 farklı kentte sarı ve turuncu kodlu uyarı verdi. 7 Şubat 2023 Salı günü:

  • Ankara çok bulutlu 1 derece
  • Adana çok bulutlu 11 derece
  • Samsun kuvvetli kar yağışlı ve çok bulutlu 4 derece
  • Trabzon iç kesim ve yüksek kesimlerde kar yağışı etkili olacak şekilde 7 derece
  • Diyarbakır çok bulutlu yağmur ve kar yağışlı 5 derece
  • Erzurum’da hava sıcaklığı -2