Gündem

Deprem için İstanbul Havalimanı’na akın ettiler! Yardım için uzun kuyruklar oluştu!

Gece saatlerinde İstanbul Havalimanı’na binlerce insan akın etti. Deprem bölgesi için yardım faaliyetlerine katılmak isteyen vatandaşlar adeta izdiham oluşturdu. İstanbul Havalimanından görüntüler sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Kahramanmaraş ve civar illerde meydana gelen deprem sonrasında yaralar sarılmaya devam ediliyor. Pek çok şehirden, kurum ve kuruluşlardan yardımlar gelmeye devam ediyor. Son olarak İstanbul’dan pek çok vatandaş yardım faaliyetlerine katılmak için havalimanına akın etti.

İstanbul’dan deprem bölgesine gidip arama kurtarma faaliyetlerine katılmak isteyen binlerce kişi İstanbul Havalimanı’na koştu. Deprem bölgesine ulaşmak için havalimanına giden birçok gönüllüler terminalde uzun uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. Kalabalık görüntüler internete yayıldı.

DEPREM BÖLGESİ İÇİN KOŞTULAR

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ikinci gününde ve depremden etkilenen 10 şehirde aram kurtarma çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Deprem bölgesinde 13 bin 470 aram kurtarma personeli, toplamda 360 araç ve 3 bin 361 iş makinesi görevlendirilmiş oldu.

Aynı zamanda başta İstanbul olmak üzere birçok ilden de gönüllü ekipler yardım faaliyetlerine katılmak için bölgeye hareket etti. Deprem bölgesinde meydana gelen hasardan sonra insanlara yardım edilmeye devam ediliyor.

İstanbul Havalimanı’nda bekleyen yüzlerce yardım gönüllüsü başta Hatay, Adana, Kahramanmaraş olmak üzere diğer iller Malatya, Adıyaman, Gaziantep ve Diyarbakır’a gitmek için yola çıktılar. Adeta birbirleriyle yarışır durumda, görüntüler ortaya çıktı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÖNCELİK VERİLDİ

Yardım için bölgeye gitmek isteyen gönüllüler terminalde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. Ekiplerden öncellik olarak sağlık çalışanlarına yol verildi. Bölgede yardım etmek için giden ekiplerin görüntüleri internet ortamına da düştü. Oldukça kalabalık olan görüntüler paylaşıldı.

Deprem bölgesi için yardımlar bu şekilde devam ediyor. Diğer pek çok ilden de yardımlar sürüyor. Göçük altında bulunan vatandaşlar için yardımlar gelmeyi sürdürüyor. Bölge için insani yardım sürüyor.

İstanbul Havalimanı’ndan gelen görüntüler internette geniş yankı buldu. Uzun kuyrukların oluşmasına neden olan görüntüler, birçok sosyal medya kanalında paylaşıldı. Bölge için yardımların süreceği düşünülüyor. Depremin ikinci gününde faaliyetler devam ediyor.