Ekonomi

Ekonomist uyardı! Yatırımcıların güvenli limanı altın dibi görecek! Yükseliş tarihi ise..

Ünlü Ekonomist altın yatırımcısını önce üzecek sonra sevindirecek bir tahminde bulundu. Tarım dışı verilerin açıklanmasının hemen ardından ciddi bir düşüş beklediğini ifade eden ekonomist Hatice Kolçak seçim sonrasındaki döneme işaret ederek: “Yükseliş o zaman başlayacak” dedi. Gram altın hafta başlangıcına düşük fiyatlarla giriş yaptı. Geçtiğimiz hafta kapanışı çeyrek ve gramdaki gerileme dikkatlerden kaçmamıştı.

Her dönem güvenli liman olarak görülen altın 18.45 civarında bir düşüşe tanık oluyor. Düşüş seyrinin uzun bir süre daha devam edeceğini söyleyen ekonomist Kolçak, “Seçim dönemi sonrasına dikkat çekerek 6 aydan itibaren yükselişe geçecektir” dedi.

DÜŞÜŞLER KISA VADELİ OLMAYACAKTIR!

Ünlü ekonomistin YouTube hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamalar oldukça çarpıcı sonuçları ortaya çıkardı. Gram altına yönelik fiyatlarda ciddi bir düşüşün olduğunu ve bunun sebebinin Amerika’da açıklanan tarım dışı istihdam verileri olduğunu söyledi. Kolçak, gram altının ne kadar düşebileceğini ve bu düşüşün ne zaman duracağını da sözlerinde paylaştı.

Gram altının bugün sabah saatleri itibariyle gelmiş olduğu seviye 1.860 dolar satışlar durduğu andan itibaren 1.100 TL’ye kadar düşebilir, diyen Kolçak: “gelecek döneme dikkat çekerek yükselmesini beklediğini” ifade etti. Kolçak sözlerinin devamında:

“Bu düşüş kısa vadeli olmayacaktır” dedi.

YENİDEN YÜKSELİŞE GEÇECEK!

Altın gelecek süreçte özellikle seçimlerin ardından kritik bir rol oynayacak. Gram altın başta olmak üzere diğer altın türleri de 6 aydan itibaren ciddi bir yükselişe geçecek. Seçim rüzgarının etkisi kendini hissettirecek. Bu süreçte yatırımcıların dikkat etmesi gerekiyor.

“Seçimlerin altını etkilemesi kesinlikle beklenen ve olağan bir durumdur” ifadesinde bulundu.