Gündem

Ünlü iş adamından deprem bölgesine su ve eşya yardımı! Acun Ilıcalı bölgeye tır gönderiyor!

Tüm ülke Kahramanmaraş depremi sonrasında üzüntü içinde. Meydana gelen depremden sonra yaralar sarılmaya devam ediliyor. Gelen açıklamaya göre ünlü iş adamı Acun Ilıcalı ’da bölge için yardım yapacak. Ilıcalı, bölgeye 100 tır içme suyu ve 5 milyonluk da eşya yardımı için kolları sıvadı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 şiddetli deprem birçok hasara neden oldu. Civar şehirlerden de toplam 10 şehri etkisi altına alan deprem, oldukça yıkıcı bir etkiye sahipti. Binlerce can kaybına neden oldu. Hali hazırda da binlerce yaralı var. Arama kurtarma ekipleri tüm gücüyle bölgede seferber oldu, göçük altından insanlar çıkartılmaya devam ediliyor.

DEPREM BÖLGESİNE TIR GÖNDERECEK

Süren arama kurtarmanın yanı sıra bölge için pek çok yerden destekler de yağıyor. Hem yurt içinden hem de yurt dışından destekler geliyor. Pek çok kurum ve kuruluş, bakanlıklar, kimi mağazalar ve ünlü insanlar desteklerini sürdürüyor. Yurt dışından da maddi ve manen destekler gelmeye devam ediyor. Bölge için elini uzatan ünlülerden biri de Acun Ilıcalı oldu. Ünlü iş adamı bölge için yardım yapacak.

Enkaz altındaki arama kurtarma çalışmalar tüm hızıyla devam ederken afet bölgesi için ünlü iş adamı Acun Ilıcalıdan da yardım gelecek. Şarkıcı Haluk Levent, Acun Ilıcalının da bölge için 100 tır kadar içme suyu ve 5 milyonluk da eşya yardımı sağlayacağını paylaştı.

SU VE EŞYA YARDIMI

Haluk Levent konuya dair yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi: Sevgili Acun Ilıcalı, yarından itibaren olmak üzere bölge için 100 tır su yardımı yapacak. Ayrıca 5 milyonluk eşya desteği ile satın alacağımız konteynerlerin da içerisine eşya almak için gereken sözü verdi. Teşekkürler, ifadeleri yer aldı.

Ünlü iş adamı Acun Ilıcalı, deprem sonrasında sosyal medya hesabından açıklama yapmıştı. Acun Ilıcalı, hepimizin yüreğini yakan bu depremde hayatını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımız için de acil şifalar diliyorum. Dualarımız enkaz altında kalan yurttaşlarımızla. Geçmiş olsun Türkiye’m, ifadelerini kullanmıştı.