Gündem

Depremin ardından Adana’dan Ankara’ya taksi tuttu! Çevirdiği taksiciyi gasp etti! Aracı kaçırırken başına öyle birşey geldi ki…

Akıllara durgunluk veren olay depremin 3. günü meydana geldi. Depreme Adana’da yakalanan Irak uyruklu şahıs yaşananlara pes dedirtti. Vatandaşlar canını kurtarabilmenin yarışında iken o kurnazlık peşindeydi. Ankara’da bir taksici ile anlaşmış ve onu istediği yere götürebilmesi için ikna etmişti.

Ardından yola çıktıklarında sürücüyü bir anda etkisiz hale getirerek araçtan indirip arabayı kaçırdı. Adamın bu çabası en sonunda sonuçsuz kaldı. Çaldığı araçla kaza yapan Irak uyruklu şahıs süs havuzuna düştüğü sırada kıskıvrak ele geçirildi.

POLİSLE KOVALAMACA BAŞLADI!

Deprem bölgelerinde hararetli arayış arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları ile tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye tek yürek olup deprem bölgesinden iyi haberler beklerken Adana’da yaşayan Irak kuyruklu vatandaş akla gelmeyecek bir hamlede bulundu. Depremden uzaklaşmak istediğini söyleyerek bir taksici ile anlaştı ve Ankara’ya doğru yola çıkacağını söyledi.

Taksici adama inanmıştı ve taksisine aldı. Yolculuk sırasında şoförü etkisiz hale getiren gaspçı aracı alarak bir anda ortadan uzaklaştı. Taksi şoförü ise anında polisi aradı. Polis peşine düştü ve adamı kovalamaya başladı.

OLAYIN İÇ YÜZÜ ANLAŞILDI!

Polisin takibi ve uyarıları nihayetsiz kaldı. Araçla ilerlerken adam ani hız ve panikle kaza yaptı. Ardından hastaneye kaldırıldı.  Olayın detayları ise daha sonra karakolda öğrenildi. Herkes şok oldu.

Irak kuyruklu vatandaş depremin etkisinden kaçmak istediğini bir taksici ile paylaşmıştı. Taksici onu Ankara’ya götürebilmek için yola çıktığında her şey yolundaydı. Fakat aracı Ankara’ya geldiği anda sürücü etkisiz hale getiren vatandaş aracı gasp ederek kaçmaya başladı.

HIZINI ALAMADI…

Aracı tam istikamet Kuzey Ankara TOKİ bloklarına doğru sürmeye devam ederken seyir halinde direksiyonun hakimiyetini kaybetti. Parkta bulunan bir ağaca tosladı. Ardından süs havuzuna doğru uçtu. Olay yerindeki ekipler adamı alarak Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne iletti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.