Gündem

Yardım tırı okula gelemedi İstanbul halkı tek yürek oldu! Devasa insan zinciri ile yardımlar elden ele taşındı! İşte o görüntüler…

Olağanüstü durumlarda ülkemizin Tek yürek haline geldiğinin bir kanıtı dün akşam saatlerinde ortaya çıkan görüntüler ile yeniden anlaşıldı. İstanbul Şişli’de kaydedilen bu görüntüler deprem yardım ulaştırmak isteyen vatandaşların zincirleme şekilde el ele kolileri taşıdığı o anları kameraya yansıttı.

Bu duygu dolu ve bir daha hiç görülemeyecek manzara deprem bölgesine gönderilecek bir tırın caddeye girememesi sebebiyle yaşandı. Şişli’de bir okulda deprem bölgelerine gönderilmesi için malzemelerinin tıra yüklenileceği söylenildi. Bu haber üzerine bölgedeki vatandaşlar hep bir elden yardımlarını okula iletti. Fakat önemli bir durum vardı. Ttır okulun bulunduğu bahçeye giriş yapamadı.

TEŞVİKİYE HALKI SEFERBER OLDU!

Tırın okulun bulunduğu caddeye girememesi sebebiyle cadde boyunca vatandaşlar insan zinciri oluşturarak elden ele yardım malzemelerini tıra yükledi. Duygu yüklü o kareler bir anda sosyal medyada yayıldı. Konu üzerine açıklama yapan bir yardım gönüllüsü: “Şu anda 650 kişilik ekibimiz bulunuyor. Teşvikiye halkı da bizi bu konuda destekledi. Bir saat boyunca karın altında herkes bekledi ve yardım kolileri tıra dolduruldu” açıklamasında bulundu.

KAR VE SOĞUĞA ALDIRMADILAR! İNSAN ZİNCİRİ 1 KİLOMETREYİ AŞTI!

Yüzlerce kişinin akşam saatlerinde karın ve soğuğun altındaki zincirleme şekilde oluşturduğu onlarca metreyi aşan görüntüleri ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.  İstanbul Şişli’de Nilüfer Hatun Ortaokulu’nda toplanan yardım malzemeleri afet bölgelerine gönderilebilmek için büyük bir özenle hazırlandı. Kolilerde bebek bezleri, yiyecekler, gıda malzemeleri, kıyafetler, ısıtıcılar ve montlar yer alıyordu.

Dün akşam daha çok kendisini hissettiren kar yağışı kaymakamlığın tesis etmiş olduğu tırın okul bahçesine girememesine rağmen vatandaşları durduramadı. Tüm halk tek bir elden Vali Konağı Caddesi’ni kapatarak 1 kilometreyi aşan insan zinciri oluşturdu. Çalışmayı gören herkes bu zincire katıldı. Zincirin ucu bucağı görünmemeye başladı. Buz gibi havada trafik ulaşıma kapatılarak tüm ürünler 1 saat içerisinde tıra yüklendi.