Gündem

Haluk Levent tanınan isimlerle beraber yeni projelerinin tanıtımını yaptı! 850 milyon liralık yardım bütçesini açıkladı!

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremden sonra AHBAP derneği, bölge için oldukça büyük yardımlar organize etti. AFAD ile işbirliği içerisinde olan kuruluş, deprem bölgesi için 850 milyon lira bütçe ayırdıklarını söyledi. Çalışmalar bitince, gerekli raporlamanın da yapılacağı açıklandı!

MHP’li Birol Gür’ün, ‘Lütfen gerekli yardımları AFAD üstünden yapın. AFAD çavuş ilişkileriyle UĞUR’suz ellerle yapılmış olan yardımların ne kadar depremzedeler ulaştığına dair endişelerimiz var’ yorumunda bulunmuştu. Bu yoruma ise AHBAP derneği kurucusu Haluk Levent, deprem için çalışmalarına destek olan ünlü isimlerle bir video çekerek cevap verdi.

ÜNLÜ İSİMLERLE VİDEO ÇEKTİ

AHBAP’a destek olan pek çok tanıdık isim var. Kıvanç Tatlıtuğ, Oktay Kaynarca, Kenan İmirzalıoğlu, Ali Sunal, Hande Erçel daha pek çok isim AHBAP’ yardımlarla bölge halkı için destek olan isimlerden oldu. Haluk Levent, 850 milyon liralık bütçeyi deprem sonrası için yardım projelerine aktaracaklarını açıkladı.

Haluk Levent, sosyal medyada yaptığı açıklamada, iki günde Hatay’a 200, aile için konteynerler gitmeye başladığını söylerken, okulların onarılacağını, yaşlılara bakımevleri, rehabilitasyon merkezleri ve öğrenci yurtları açılacağını, günlük bütün ihtiyaçlar için bölgede olunacağını söyledi. Bütçeyi için en az 850 milyon lira olacağını ifade ederken, söz veriyoruz cümlelerini kullandı.

RAPORLAMA YAPACAKLARINI SÖYLEDİ

Haluk Levent, AHBAP merkezinde tanıtan isimlerle çekmiş olduğu videoda şunları aktardı; Depremin yaşandığı ilk günden beri bölgeyim, AFAD ile iş birliği anlaşmamız var. Görüşüp, gerekli ihtiyaçları çıkartırız. İlk günden bu zamana günlük olarak ihtiyaçların hepsini karşılamaya çabaladık. Ne yönde bir talep varsa oradaki bulunan arkadaşlarımızın raporlarına bakılarak göndermeleri yapıyoruz.

Ülkenin birçok yerinden yardım tırlarını gönderemeyenler için destek grupları meydana getirdik ve yetkililerle gerekli irtibatı sağladık. Bizim gönlümüz de kasamız da oradaki tüm ihtiyaçlara için açık. Devamlı olarak alımlara yapıp göndermekteyiz. Bundan sonra da daha öncesinde yaptığımız gibi çalışmaların hepsini raporlayıp sosyal medya üzerinden faturalarla beraber yayınlayacağız. Bu durumu zaten yapıyorduk, yapmaya da devam edeceğiz, ifadelerini kullandı.